3051. Tibeti terrier kennel
Hogy milyen is egy igazi terrier kennel, azt megnézhetjük a következő videóban, ahol egy különleges kutyafajtát tekinthetünk meg, a tibeti terriert.
Hogy milyen is egy igazi terrier kennel, azt megnézhetjük a következő videóban, ahol egy különleges kutyafajtát tekinthetünk meg, a tibeti terriert.
Itt az ősz. Megérkezett a hajnali köd, a reggeli sétánál lábunk alatt recseg-ropog a fehér zúzmarával takart kései fű. Igaz, napközben még olykor cirógat a napsugár, de eljött az ideje, hogy kényelmes, meleg ruhába öltöztessük apró kutyáinkat. Az ősz slágere a megoldás! Lássuk, mi az!
Ezt a borjút a mamája nagyon korán elutasította magától, a gazdának kellett őt felnevelnie. Nézzük meg a kitagadott borjúról készült aranyos videót!
Néhány éve annak, hogy elsősorban a spanyol piac elvárásai miatt elkezdődött a magyar mangalica fajta korszerűsítése.
Mi MICSODA mini - Gyere velünk a tanyára! - című kötete egy izgalmas kirándulás a gyermekeknek a tanyasi élet és a gazdasági udvar lakói közé. A kötetből rengeteg kérdésre megkapják a választ: Mi történik az istállóban? Mit esznek a disznók? Mit csinál a bálázógép? Mi terem a kertben? Miért hempereg a sárban a disznó? Miből sütik a kenyeret? Lássuk!
Legtöbb bolhanyakörvet 3 hónaposnál fiatalabb állatra nem javasolják feltenni. Mindig a használati tájékoztató a mérvadó, ha az mást javasol, akkor ahhoz kell alkalmazkodni. Ha esetleg nincs használati utasítás, akor javaslom az adott terméket nem megvásárolni. Ha 3 hónaposnál fiatalabb állat bolhás, akkor aggály nélkül kezelhető pl, Frontline spray-vel ez 2 naposnál idősebb állatoknál már használható.
Legalább 3, de inkább 4 hónapos koráig gondozni kellene a mókust. És mindenképpen nagyobb helyre kell tenni. Nem elég, hogy önállóan eszik, elég ügyesnek és gyorsnak is kell lennie hogy a ragadozóktól biztonságban legyen. Ha nem tudnak nagyobb férőhelyet biztosítani, akkor állatkertnek vagy vadasparknak kellene odaadni.
A nyáladzás nagyon sok mindenre utalhat. Ebben a hőségben először a hőgutára gondolnék, melynek előjele lehet a nyáladzás. Figyeljen rá, hogy a malacka mindig legyen szobahőmérsékleten, közvetlen napfénynek soha ne tegye ki! Emellett mindig legyen friss víz az itatójában vagy legyen a malacka előtt valamilyen lédús zöldség-gyümölcsféle (dinnye, kígyóuborka). Aztán a nyáladzás második leggyakoribb kiváltó oka lehet a hátsó fogak túlnövése. Kísérő tünet lehet ekkor a nagy testsúlycsökkenés, esetleg a hasmenés, ami a "savanyú" szagot is megmagyarázhatná. Ritkább esetben - különösen vemhesség után nőstényeknél - okozhat erőteljes nyáladzást és acetonos leheletet a máj rendellenes működése (ketózis). Ilyenkor a tengerimalac általában nagyon levert és nincs étvágya. Ha a malackánál kedvetlenséget, étvágytalanságot, vagy nagy súlyvesztést tapasztal, feltétlenül keresse fel állatorvosát!
Ajánljuk az alábbi 3 cikkünket!
Amennyiben a gyűrű nem okoz olyan problémát, ami a madarat gátolja a szabad mozgásban, vagy nem áll fenn komoly sérülés veszélye, úgy nem érdemes egy esetleges lábtörést kockáztatni. Ha a gyűrű veszélyt jelent, mégha állandó stresszforrásként is, úgy a levágásához un. drótvágó fogót, vagy ha a gyűrű anyagminősége engedi, erősebb keskeny pengéjű ollót lehetne használni. A művelethez a lábat úgy kell rögzíteni, hogy közben a madárka ne tudja megrántani.