3086. Vérszegénység macskáknál
A macskáknál megjelenő vérszegénységben, csakúgy mint azt embereknél, a szervezet nem termel elegendő hemoglobint. A vérszegénység nem egy egyedülálló betegség, hanem több más betegség tüneteként jelenik meg.
A macskáknál megjelenő vérszegénységben, csakúgy mint azt embereknél, a szervezet nem termel elegendő hemoglobint. A vérszegénység nem egy egyedülálló betegség, hanem több más betegség tüneteként jelenik meg.
A macska mindig képes könyörögni egy kis ételért, de legyünk óvatosak, mert egyes ételek mérgezőek lehetnek számára.
Még hogy a macskák nem szeretik a vizet! Cirmi cica kimondottan odavan érte, nézzük meg, hogy zuhanyzik a vízsugár alatt!
Épp egy különös, ugyanakkor egyedi kiskedvencet keresel magadnak? A fürj (Coturnix coturnix) e célból, nem csupán kiváló, de hosszú távon igen nyereséges is. Ez a madárka egyedülálló viselkedéssel, megjelenéssel, illetve személyiséggel rendelkezik.
A termékeny tyúktojások lámpázása rendkívül fontos, ha azt szeretnénk hogy kiscsirkéink legyenek. Ha az összes tojást keltetőbe rakod, igen kellemetlen szagban lesz részed.
Kedves Gazdi! Küldök Önnek egy linket, melyre rákattintva megtalálja azon gyógyszertárak listáját, ahol a legnagyobb valószínűséggel fogja tudni beszerezni a szereket: http://www.homeopata.hu/p-budapest.php Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A hányás csupán egy tünet, amely sok betegség egyik tünete lehet. Ezért a kiváltó ok kiderítése érdekében feltétlenül további vizsgálatokat kellene végeztetni. Minél előbb!
A megváltozott viselkedés kiváltó oka lehetnek: • vagy egy negatív élmény, • vagy a kutya késői érettsége • vagy tüzelési tünetek Amennyiben a második, harmadik ok, - akkor ivartalanítással lehet nagy lépést tenni a megoldás felé. Ha már ivartalanított az állat akkor a fajtársakra történő deszenzibilizáló tréning segíthet.
Kedves Olvasónk, minden kérdésére választ talál az alábbi cikkünkben: http://www.haziallat.hu/haziallat-tv/a-gazdinal/allatutlevel-pet-passport-mikrochip/2019/
Kedves Gazdi! Ha megvakul egy kutya, az komoly probléma, de korántsem annyira, mint nekünk, embereknek. A kutya egyéb érzékszervei jóval kifinomultabbak (szaglás, hallás), ezért nem okoz ez egy kutyának olyan súlyos érzékelési kiesést, mint nekünk. Ha egyéb más baja, betegsége nincs, és láthatóan jól érzi magát az Önök társaságában, akkor nem gondolnám, hogy el kellene altatni. Tacskó kutyánál a 8 év még egyáltalán nem mondható öregnek, tehát még sok szép évük lehet együtt. Arról nem ír levelében, hogy mi okozta a teljes vakságot kedvencüknél. A kiváltó októl ill. a diagnózistól függően akár még vissza is fordítható a dolog. Érdemes lenne utána járni! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea