3086. Vérszegénység macskáknál
A macskáknál megjelenő vérszegénységben, csakúgy mint azt embereknél, a szervezet nem termel elegendő hemoglobint. A vérszegénység nem egy egyedülálló betegség, hanem több más betegség tüneteként jelenik meg.
A macskáknál megjelenő vérszegénységben, csakúgy mint azt embereknél, a szervezet nem termel elegendő hemoglobint. A vérszegénység nem egy egyedülálló betegség, hanem több más betegség tüneteként jelenik meg.
A macska mindig képes könyörögni egy kis ételért, de legyünk óvatosak, mert egyes ételek mérgezőek lehetnek számára.
Még hogy a macskák nem szeretik a vizet! Cirmi cica kimondottan odavan érte, nézzük meg, hogy zuhanyzik a vízsugár alatt!
Épp egy különös, ugyanakkor egyedi kiskedvencet keresel magadnak? A fürj (Coturnix coturnix) e célból, nem csupán kiváló, de hosszú távon igen nyereséges is. Ez a madárka egyedülálló viselkedéssel, megjelenéssel, illetve személyiséggel rendelkezik.
A termékeny tyúktojások lámpázása rendkívül fontos, ha azt szeretnénk hogy kiscsirkéink legyenek. Ha az összes tojást keltetőbe rakod, igen kellemetlen szagban lesz részed.
Kedves Péter! Sok minden szóba jöhet, de a megfelelő terápia kiválasztásához legalább egy vérvétel szükséges lenne, úgyhogy azt javasolom, keressen fel egy állatorvost!
Kedves Gazdi! Elképzelhető, hogy a kutyus teljesen egészséges, csak nála a megszokottnál hosszabb ideig tart a tüzelés. De az is lehet, hogy valamely hormonális egyensúlyvesztés áll fenn (pl. petefészek ciszta miatt), és ez okozza az elhúzódó tüzelést, esetleg a rendellenes váladékot. Javaslom, hogy alaposan vizsgáltassa ki a kutyust (hasi UH-vizsg., vérvizsgálat), és ha kiderült a kiváltó ok, akkor lehet elkezdeni a kezelést, - akár hagyományos, akár homeopátiás szerekkel. E nélkül sajnos csak találgatni lehet. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Fertőzés és/vagy sérülés okozhatta, de a pontos diagnózishoz és a kezeléshez feltétlen szükséges az állatorvosi vizsgálat, úgyhogy mindenképpen forduljon kollégához!
Legvalószínűbb, hogy a madarat valamiféle sokk érhette, ami hirtelen jelentős változást okozott a viselkedésében. A leírtak alapján valóban hímnek tűnik, az ivarérettség még messze van, de már kevésbé gyerek, mint másfél hónaposan, a jellemét ez is befolyásolja. A szaladgáló gyerekek idegesíthetik, leginkább itt keresendő a probléma megoldása. A mérgezés külső tünetei levertség, feketére változott színű széklet, nem vadabb viselkedés. A kalitba helyezett tükör a fajtársat hivatott pótolni, ez nem segítené a további szelídítést, ha az emberhez szoktatás a cél.
Semmiképpen nem jó, ha nyalogatja. A seb be van gyulladva és valószínűleg be is fertőződött a nyalás következtében. Vigyék vissza állatorvosukhoz, mert akár antibiotikumra is szükség lehet.