3086. Vérszegénység macskáknál
A macskáknál megjelenő vérszegénységben, csakúgy mint azt embereknél, a szervezet nem termel elegendő hemoglobint. A vérszegénység nem egy egyedülálló betegség, hanem több más betegség tüneteként jelenik meg.
A macskáknál megjelenő vérszegénységben, csakúgy mint azt embereknél, a szervezet nem termel elegendő hemoglobint. A vérszegénység nem egy egyedülálló betegség, hanem több más betegség tüneteként jelenik meg.
A macska mindig képes könyörögni egy kis ételért, de legyünk óvatosak, mert egyes ételek mérgezőek lehetnek számára.
Még hogy a macskák nem szeretik a vizet! Cirmi cica kimondottan odavan érte, nézzük meg, hogy zuhanyzik a vízsugár alatt!
Épp egy különös, ugyanakkor egyedi kiskedvencet keresel magadnak? A fürj (Coturnix coturnix) e célból, nem csupán kiváló, de hosszú távon igen nyereséges is. Ez a madárka egyedülálló viselkedéssel, megjelenéssel, illetve személyiséggel rendelkezik.
A termékeny tyúktojások lámpázása rendkívül fontos, ha azt szeretnénk hogy kiscsirkéink legyenek. Ha az összes tojást keltetőbe rakod, igen kellemetlen szagban lesz részed.
Kedves Csilla! Műtétek után általában két szer használatos: ARNICA C30, NUX VOMICA C30, melyeket napi 1x kell adagolni már a műtét előtti napon elkezdve(!), egészen a műtét után kb. 3-4 napig, a homeopátiás gyógyszerbeadás szabályai szerint! Mivel ebben az esetben ivartalanításról van szó, és az egy éves kora előtt történik a kutyusnál (korai ivartalanítás!), ezért érdemes az ivartalanítás utáni hormonális változásokat kiegyensúlyozó, a későbbi esetleges mellékhatásokat kivédő kúrát is elvégezni, ami egy három hónapos homeopátiás kezelést jelent. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy - ha csak valamilyen egészségi probléma nem indokolja - én egy éves kor előtt nem javaslom az ivartalanítást.) Amennyiben további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 20 928 4425! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 20 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Homeopátia és a kutya Hogyan adagoljuk a homeopátiás szereket?
Azt a megfogalmazást, hogy a pirosas elszíneződés a "vizeletén" volt, nem tudom értelmezni. Pedig nagyon nem mindegy, hogy mi is volt pirosas? Az egész vizelete? Vagy a vizelet tiszta és sárga volt, de volt benne egy pirosas folt (nyálka)? Szóval, ezt tisztázni kellene. Egyébként pedig én mindenképpen küldenék laborba vizeletmintát alapos vizsgálatra (beleértve pl. baktérium tenyésztést is), és ha megoldható, megvizsgáltatnám a kutya hüvelyét belülről (hüvelytükrözés), esetleg a hüvely faláról is lehetne lenyomati mintát venni mikroszkópos vizsgálatra.
Habzásgátló hatású, bevonja a felületet akadályozva a buborékok kialakulását
Kipróbálhatják a cukorterápiát. Előtte mindig fertőtlenítsék le a sebet. Kötözni nem nagyon lehet, de nem is fontos. Cukorterápiáról itt olvashat részletesen>>
Ha együtt vannak, akkor a fertőzés már megtörtént megfelelő kondícióban kell tartani, kúraszerűen érdemes használni probiotikus multivitamint Almaecet adagolása is jó hatású.