3086. Vérszegénység macskáknál
A macskáknál megjelenő vérszegénységben, csakúgy mint azt embereknél, a szervezet nem termel elegendő hemoglobint. A vérszegénység nem egy egyedülálló betegség, hanem több más betegség tüneteként jelenik meg.
A macskáknál megjelenő vérszegénységben, csakúgy mint azt embereknél, a szervezet nem termel elegendő hemoglobint. A vérszegénység nem egy egyedülálló betegség, hanem több más betegség tüneteként jelenik meg.
A macska mindig képes könyörögni egy kis ételért, de legyünk óvatosak, mert egyes ételek mérgezőek lehetnek számára.
Még hogy a macskák nem szeretik a vizet! Cirmi cica kimondottan odavan érte, nézzük meg, hogy zuhanyzik a vízsugár alatt!
Épp egy különös, ugyanakkor egyedi kiskedvencet keresel magadnak? A fürj (Coturnix coturnix) e célból, nem csupán kiváló, de hosszú távon igen nyereséges is. Ez a madárka egyedülálló viselkedéssel, megjelenéssel, illetve személyiséggel rendelkezik.
A termékeny tyúktojások lámpázása rendkívül fontos, ha azt szeretnénk hogy kiscsirkéink legyenek. Ha az összes tojást keltetőbe rakod, igen kellemetlen szagban lesz részed.
A kezelés megfelelőnek tűnik. A leírtak alapján baromfihimlő a fertőzés, ami az elmúlt 1-2 hónapban nagyon sok tenyésztő állományában megjelent. A Betadin megakadályozhatja az elfertőződést, ha nem terjednek ki a tünetek a nyálkahártyára a madárka tünetmentesen meggyógyulhat. Mivel nagyon ragályos a fertőzés, érdemes lenne elkülöníteni. A baromfihimlő főként a fiatal madarak betegsége, kezelésére antibiotikumot szoktak az állatorvosok felírni, de ez legfeljebb a másodlagos fertőzések ellen jó. Az immunrendszer erősítése céljából vitaminkészítmények használata ajánlott. Fiatal madarakban az elhullási arány 20-30 %, ami nagyban függ a kondíciójuktól.
A papagájok megfázásos tünetei elmúlhatnak maguktól is, ha a madárka meleg, száraz helyre kerül. A biztonság kedvéért érdemes lenne állatorvost felkeresni és egy hetes antibiotikum kúrával kezelni a problémát (a megfázásnak tűnő betegség fertőzés miatt is lehet). Ha a madár nem túl idős, akkor javasolnék egy élősködőmentesítést is, mivel meglehetősen megvastagodottnak, száraznak tűnnek a szarus részek, legalábbis a kép alapján. Az öreg hullámosoknál ez természetes velejárója a kornak.
Lehet veleszületett betegsége,vagy bármilyen vírusos,baktériumos megbetegedés. Így nem tudok segíteni.Szüksége lehet infúzióra is,ha a hasmenés miatt kiszáradt. El kell vinnie állatorvoshoz,aki megvizsgálja és gyógykezeli cicát.
Kedve Gazdi! Nagyon kevés az információ! Egy alapos állatorvosi vizsgálat bizonyára segíteni fog. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. www.drbubo.atw.hu Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Ha már kinyílt a szeme, akkor pár nap múlva elkezd egyedül is enni. Először csak pépes dolgokat kell megkóstoltatni vele. Továbbra is táplálni kell, 1-2 hét múlva lehet csökkenteni a cumiztatást és fokozatosan átszoktatni az önálló evésre.