3086. Vérszegénység macskáknál
A macskáknál megjelenő vérszegénységben, csakúgy mint azt embereknél, a szervezet nem termel elegendő hemoglobint. A vérszegénység nem egy egyedülálló betegség, hanem több más betegség tüneteként jelenik meg.
A macskáknál megjelenő vérszegénységben, csakúgy mint azt embereknél, a szervezet nem termel elegendő hemoglobint. A vérszegénység nem egy egyedülálló betegség, hanem több más betegség tüneteként jelenik meg.
A macska mindig képes könyörögni egy kis ételért, de legyünk óvatosak, mert egyes ételek mérgezőek lehetnek számára.
Még hogy a macskák nem szeretik a vizet! Cirmi cica kimondottan odavan érte, nézzük meg, hogy zuhanyzik a vízsugár alatt!
Épp egy különös, ugyanakkor egyedi kiskedvencet keresel magadnak? A fürj (Coturnix coturnix) e célból, nem csupán kiváló, de hosszú távon igen nyereséges is. Ez a madárka egyedülálló viselkedéssel, megjelenéssel, illetve személyiséggel rendelkezik.
A termékeny tyúktojások lámpázása rendkívül fontos, ha azt szeretnénk hogy kiscsirkéink legyenek. Ha az összes tojást keltetőbe rakod, igen kellemetlen szagban lesz részed.
A lógófülű nyulak fülei sokkal nagyobbak, mint a nem lógófülű fajtársainak és mind a két fülük egyformán lelóg a fejük két oldalán. Amellett, hogy "esztétikai" élményt nyújt a látványuk, a fajta jellegét is ez határozza meg. Így, ha tényleg fajtatiszta egyedről van szó, hamarosan lógni fog a mind két füle. Viszont sokkal fontosabb dolog az, hogy oltás után érdeklődött. Ugyanis egyedül, kedvencként tartott nyulakat is be kell oltatni Myxomatosis ellen. Ez egy vírusos fertőző betegség, melyet a szúnyogok terjesztenek. Így a tavaszi szúnyoginvázió előtt át kell esnie a védőoltáson, amiből az első évben kettő jár neki. Sok sikert az együttélésükhöz!
Lehetséges a leírás alapján, hogy köldöksérve van a kutyának, de ezt látatlanban nehéz biztosra mondani. Ez mindenfajta kutyánál előfordulhat.
A rágcsálóknál tapasztalt, idegrendszeri tünetekkel járó, fertőző betegségeknek is lehetnek hasonló tünetei. De leírása alapján én inkább mérgezésre gondolok. Ugyanis az általunk beszerzett zöldségfélék felületén különféle növényvédőszerek vagy azok maradványai lehetnek és a kis rágcsálóknál súlyos mérgezést okozhatnak. Manapság a tenyészetekben szaporított és szeparáltan tartott állatoknál egyre ritkábban tapasztalni a különböző fertőző betegségek terjedését.
Tanácsom: meg kell röntgenezni a kutya gerincét és a csípőjét.
A teknősnek semmi baja nincs, ez természetes! A táplálékot mindig a vízben eszik meg! Napozni általában akkor szoktak a hüllők, ha emésztenek vagy élénkebbek szeretnének lenni! Tehát csak türelem!