3096. Mit kell tudniuk a baromfi tenyésztőknek?
Baromfit tartani a hátsó udvarban, és minden reggel élvezni a finom, frissen tojt tojások által nyújtott előnyöket, egyre népszerűbbé válik az állatokat kedvelő emberek körében.
Baromfit tartani a hátsó udvarban, és minden reggel élvezni a finom, frissen tojt tojások által nyújtott előnyöket, egyre népszerűbbé válik az állatokat kedvelő emberek körében.
Társállatainknál alapvetően kétféle agresszivitást különböztethetünk meg: az ösztönös, természetes agresszivitást, és a szervezetet ért erős ingerek által kiváltott agresszivitást. Lássuk, mit is jelentenek ezek pontosan, mi váltja ki, és hogyan kezelhetjük eredményesen kedvencünk viselkedési problémáit!
A ló lába a legtörékenyebb testrésze, ezért a lótulajdonosok, akár lovasokról, akár gazdákról van szó mindent elkövetnek, hogy a lábsérüléseket megelőzzék.
Szereted az állatokat? Szívesen próbálnád ki milyen az, ha egy sólyom a karodra száll? Letesztelnéd mennyire vagy gondos gazdi? Festetnél állatos arcot magadnak? Tanácsot kérnél hogyan neveld, ápold otthoni kiskedvenced? Mindezekkel és sok egyébbel várunk téged 2010 november 21-én délután két órától Budapesten, a Papp László Sportaréna bejárata előtt felállított sátorban!
2007 junius 28-án a fehérfejű réti sas Amerikában lekerült a védett fajok listájáról. A szövetségi törvények értelmében, a törvény 30 napon belül érvénybe épett.
Kedves Zsuzsa! Csak egy tipp, de szerintem ez lehet egy térdízületi sérülés, szalagszakadás, egyéb. Elég tipikusnak tűnik. Bővebb info a www.kutyaterd.hu oldalon olvasható. De természetesen vigyék el orvoshoz, alaposan vizsgáltassák meg és ha kell Röntgen. Tisztelettel, Dr. Fux Attila A kutyák izületi gyulladásának kezelése és a fájdalom megszüntetése A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség) Mit tehetünk a kutyák egészséges ízületeiért? Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás?
Ránézésre egy felületes, bakteriális bőrfertőzésnek látszik. Betadinos oldattal fertőtlenítheti naponta. Ha egy héten belül nem múlik el, vigye őt állatorvoshoz! A szfinx gondozása Szfinx macska
Szia! Ilyen jellegű vizelet előfordulhat, ha nem kap elég folyadékot. Mivel nem tudod ellenőrizni hogy mennyi vizet iszik ezért mindenképpen adj neki lédúsabb zöldséget is. A nyusziknak amúgy is kell, mert a táp nem elég és ha csak azon eteted az nem egészséges. Adj neki egy kevés salátát, káposztát sárgarépát vagy almát. Ha a vizelete felhígul akkor megszűnik ez a színe- ha nem változik akkor sem, hogy eszik zöldséget, akkor mindenképp orvos- ez 1-2 napon belül kiderül - mert lehet szervi probléma okozza. Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - mit ehet a nyúl? Nevelhető-e szobatisztaságra egy nyuszi? Mit kell tudnod, ha nyulat szeretnél?
A megelőzéssel elkéstek mert az anyamacskát kellett volna oltatni Microsporon gomba ellen. Most már csak a kölykök oltásával lehet megoldani a megelőzést. A kölykök 8 hetes kortól olthatók és két oltás szükséges a megfelelő védelemhez 2-3 hét időközzel. Gombás fertőzés - mit tehetünk a macska bőrbetegsége ellen Ajánlott oltási program macskáknak Macskák védőoltási naptára
Szép estét! Az élelem bevédése magasabb ösztönszintű kutyák esetében “természetes”. A falkában minden egyednek joga van a megszerzett zsákmány birtoklására. Ez azonban egy házikedvenc esetén, főleg gyerek mellett, nem igazán jó dolog. Mivel még fiatal a kutya ezért azt javasolom, hogy továbbra is etesse a gyerek kézből, de szülői felügyelet mellett. Nem írta,mit eszik a kutya, de pl a ha tápot, akkor azt lehet viszonylag kis adagokban adni és a kutya jobban tudja fúrni az orrát a gyerek tenyerébe. Ha ez jól megy, akkor lehet picit simogatni is etetés közben. Ezek sok esetben célravezető gyakorlatok. Ha van lehetőség, menjenek kutyaoviba (akár hozzánk, vagy más helyileg közeli iskolába) ahol segítenek a kutya megfelelő szocializációjában és a kislány is tanulhat még a kutyákról. Sok sikert kívánok Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió Mit egyen a kiskutya? Hogyan idomítsuk, tréningezzük a kiskutyát? 1. rész