3096. Mit kell tudniuk a baromfi tenyésztőknek?
Baromfit tartani a hátsó udvarban, és minden reggel élvezni a finom, frissen tojt tojások által nyújtott előnyöket, egyre népszerűbbé válik az állatokat kedvelő emberek körében.
Baromfit tartani a hátsó udvarban, és minden reggel élvezni a finom, frissen tojt tojások által nyújtott előnyöket, egyre népszerűbbé válik az állatokat kedvelő emberek körében.
Társállatainknál alapvetően kétféle agresszivitást különböztethetünk meg: az ösztönös, természetes agresszivitást, és a szervezetet ért erős ingerek által kiváltott agresszivitást. Lássuk, mit is jelentenek ezek pontosan, mi váltja ki, és hogyan kezelhetjük eredményesen kedvencünk viselkedési problémáit!
A ló lába a legtörékenyebb testrésze, ezért a lótulajdonosok, akár lovasokról, akár gazdákról van szó mindent elkövetnek, hogy a lábsérüléseket megelőzzék.
Szereted az állatokat? Szívesen próbálnád ki milyen az, ha egy sólyom a karodra száll? Letesztelnéd mennyire vagy gondos gazdi? Festetnél állatos arcot magadnak? Tanácsot kérnél hogyan neveld, ápold otthoni kiskedvenced? Mindezekkel és sok egyébbel várunk téged 2010 november 21-én délután két órától Budapesten, a Papp László Sportaréna bejárata előtt felállított sátorban!
2007 junius 28-án a fehérfejű réti sas Amerikában lekerült a védett fajok listájáról. A szövetségi törvények értelmében, a törvény 30 napon belül érvénybe épett.
Egy állatorvosi vizsgálattal leellenőriztetni: vese, húgyvezeték, cukorbetegség !? Amennyiben minden O.K. - mert a szervi eredetű okok kizártak, akkor lehet a problémát viselkedéstechnikai szempontból kezelni. - fontos lenne eldönteni, hogy un. ´jelölő vizelés´ vagy valóban a húgyhólyag ingere ? - az esti/délutáni etetés időpontját előbbre vinni, vagy hogy este ne legyen a kutya szomjas (különösen száraz táp etetése esetén !) - néhány napig kb 23 h is levinni, majd fokozatosan előbbre hozn az időpontot 21 h ig - ugyan csak néhány napig kora reggel 5 h - 6 h is kivinni (ha nincs éjszakai bevizelés) majd ezt az időpontot is fokozatosan későbbre helyezni - éjszaka nem hagyni kint ivóvizet
Ne hagyja, hogy a kutya harapdáljon !!! Egy azonnali TILTÓ hangjelet kell megtanítani és bevezetni. (fütty ! taps, NEM! vagy FÚJJJ !!!) Ezt vagy az anya kutyák által is használt un. ´felső pofa fogás´ vagy a kutyának a nyakbőr megfogásával történő 10-20 másodperces földre történő lenyomásával lehet nyomatékosabbá tenni ! Ezzel egyidőben a kutyának egy alternatív rágási, harapdálási lehetőséget biztosítani: rágócsont, kötél, elrágható szárított étel, stb.
Mind a három kérdésre azt tudom válaszolni, hogy ezekre így látatlanban nem lehet megfelelő választ adni. Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, ha lehet, minél előbb!
Mindenekelőtt már az elején szeretném tisztázni, hogy szó nincs arról, hogy csak a felsorolt táptípusok lennének megfelelőek a kutyák etetésére. Az olcsóbb árfekvésű tápok között is sokféle van, melyeket gond nélkül lehet etetni. Sajnos az állattartók között gyakran terjednek mendemondák, legendák a tápokkal kapcsolatban, azonban ezek gyakorlatilag minden alapot nélkülöznek. Kétségtelen, hogy a különböző tápok között nagy különbségek lehetnek minőségben, melyet többé-kevésbé tükröz azok beszerzési ára is. De így van ez az emberi élelmiszerek esetében is. A drágábbakat nem mindenki tudja megfizetni, de ez nem jelenti azt, hogy az olcsóbbak alkalmatlanok lennének fogyasztásra. Manapság a tápok rendszeres (több lépcsős) ellenőrzésen mennek keresztül (gyártói saját ellenőrzés, hatósági ellenőrzés). A házi koszt etetés hozzáértést, szakértelmet (és persze sok munkát) igényel. Sajnos még kellő szakértelemmel sem mindig sikerül megfelelő minőségű, összetételű eleséget összeállítani, mert a felhasználásra kerülő alapanyagok beltartalmi értéke változó. Ilyenkor elkerülhetetlen a különböző kiegészítők (ásványi anyagok, vitaminok) megfelelő adagolása. Fentiekre tekintettel valójában nem lehet e fórumon egyszerű és nagyszerű receptúrát ajánlani, hiszen könyvtárnyi irodalma van a "mit és hogyan etessünk" témának. Nemrég megjelent egy igen hasznos, közérthető, olvasmányos szakkönyv, amely igen hasznos segítője lehet azoknak, akik mélyebben érdeklődnek a kutyák táplálása iránt, és a házi koszt etetéssel kapcsolatban is értékes tanácsokkal szolgál. A könyv szerzője: dr. Fodor Kinga, címe: Mit egyen a kutyám?
Elég rövid határidőt kaptál :-( Idővel biztosan összeszoknának, de néhány nap édeskevés erre....próbáld rávenni szüleidet, hogy ne kelljen ilyen hamar feladnod a reményt, hogy összeszokjon kutyád a két cicával.