3096. Mit kell tudniuk a baromfi tenyésztőknek?
Baromfit tartani a hátsó udvarban, és minden reggel élvezni a finom, frissen tojt tojások által nyújtott előnyöket, egyre népszerűbbé válik az állatokat kedvelő emberek körében.
Baromfit tartani a hátsó udvarban, és minden reggel élvezni a finom, frissen tojt tojások által nyújtott előnyöket, egyre népszerűbbé válik az állatokat kedvelő emberek körében.
Társállatainknál alapvetően kétféle agresszivitást különböztethetünk meg: az ösztönös, természetes agresszivitást, és a szervezetet ért erős ingerek által kiváltott agresszivitást. Lássuk, mit is jelentenek ezek pontosan, mi váltja ki, és hogyan kezelhetjük eredményesen kedvencünk viselkedési problémáit!
A ló lába a legtörékenyebb testrésze, ezért a lótulajdonosok, akár lovasokról, akár gazdákról van szó mindent elkövetnek, hogy a lábsérüléseket megelőzzék.
Szereted az állatokat? Szívesen próbálnád ki milyen az, ha egy sólyom a karodra száll? Letesztelnéd mennyire vagy gondos gazdi? Festetnél állatos arcot magadnak? Tanácsot kérnél hogyan neveld, ápold otthoni kiskedvenced? Mindezekkel és sok egyébbel várunk téged 2010 november 21-én délután két órától Budapesten, a Papp László Sportaréna bejárata előtt felállított sátorban!
2007 junius 28-án a fehérfejű réti sas Amerikában lekerült a védett fajok listájáról. A szövetségi törvények értelmében, a törvény 30 napon belül érvénybe épett.
Erre ne lehet biztosat mondani. Meg lehet próbálni, felügyelet mellett, rövid időre összeengedni őket, de eleinte semmi esetre sem szabad magukra hagyni a höriket.
"Gyorsan"? Ha visszakérdezek, hogy: "mihez képest gyorsan?" akkor feltételezem felismerhető a kérdésben lévő információhiány miatti megválaszolhatatlanság. :) Alapvetően, ha halaink kopoltyúmozgása huzamosabb ideig gyorsabb a megszokottnál az stresszre, alacsony oxigénszintre, vagy valamilyen betegségre utalhat.
Kedves Bíborka! Pontos információ az ovuláció és a fedezés időpontjáról nem áll rendelkezésre, ezért a biztonság kedvéért a 25. nap körül érdemes lenne ultrahangvizsgálatot végeztetni: amennyiben a nem kívánt vemhesség fennáll, még van lehetőség a gyógyszeres beavatkozásra.
Azt kérdezi, mit? Szerintem egyet tehet, de azt minél előbb: vigye állatorvoshoz a kutyáját! A leírtak alapján szinte 100%, hogy lázas, de ennek számtalan oka lehet, köztük egy sor olyan is, aminek semmi köze nincs a hóhoz és a télhez. Miután fiatal állatról van szó, még a fertőző vírusos betegségek is bőven lehetségesek.
A leírtak alapján kötőhártya gyulladása van, mi megbízhatóbban gyógyítható megfelelő állatorvosi kontroll mellett.