3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
A kutya ürülékkel mindazokat a parazitás és fertőző betegségeket elkaphatja a kutyája amelyek a gazdaállatból a bélsárral ürülhetnek. Miután a parvovírus a gazdaállatban is híg véres hasmenést okoz egy kemény formált bélsártól nagyon kevés az esélye a fertőződésnek. A lappangási idő néhány nap/2-4/.A bélsárral elsősorban a bélférgek ürülnek és fertőznek.
A kutyusa beallergizált valamire. Adjon neki kálcium pezsgőtablettából 1/4-et. Ha erre nem javul, sajnos más szabadforgalmú gyógyszert nem tudok javasolni. Mindenképpen állatorvosi kezelést igényel a kutyus.
Lehet, hogy a dörzsölése miatt kopott ki, de az is előfordulhat, hogy valamilyen fertőzés okozta, vagy talán egy sérülés környékén, amit rendszeresen nyalogat. Oka sokminden lehet: allergia, hormonális eredet, parazitás megbetegedések. Leggyakrabban gomba áll a háttérben, ha a bőr ép, és a szőrhiányos terület nem nedvedzik. Ha biztosra akar menni, akkor vigye el egy állatorvoshoz, mivel ha komolyabb a probléma, akkor házilag nem kikezelhető.
Kedves Kèrdezö! Alapos állatorvosi vizsgálattal lehet csak kideríteni kis kutyájának baját. Dr.Puskás Gábor
Igen, ez egy infantilis viselkedés, de különösebben nem probléma. A gazdi a mamija :)