3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
A baj oka nagyon egyszerű: az akvárium vize túlságosan meleg, tehát a hőfokot csökkenteni kell legalább 24°C-ra! Az aranyhalak hidevízű fajok, nem bírják tartós ideig a meleg vizet! A neonhalakkal ugyanez a helyzet, nincsenek hozzászokva ehhez a nagyon meleg vízhez, tehát a hőmérsékletet csökkenteni kell és porlasztani kell az akvárium vizét (levegőztető)!
Az a véleményem, hogy a kicsi félelmében és magányában csipog folyamatosan. Szerintem egy ideig egymás mellett lévő külön ketrecbe kellene őket rakni, hogy lássák, hallják egymást és így megszokják egymás jelenlétét. Egy idő után rövidebb (majd egyre hosszabb) időre össze is lehetne engedni őket.
A betegség hátterében hólyaggyulladás, húgykövesség vagy prosztatagyulladás állhat. Sürgősen forduljon orvoshoz!
A sziámi harcoshalat átmenetileg (max. 4-5 hónapon keresztül) lehet tartani kisebb, akár 1 dl-es pohárban, ugyanis labirintkopoltyús hal! A gömbakvárium nagyobb kínzás egy halnak, ugyanis a torzítása miatt előfordulhat, hogy a halak megbolondulnak, nem esznek, és ez a pusztulásukhoz vezethet! Nálam sem ettek gömbakváriumban a harcoshalak, főleg nem lemezes táplálékot, tablettákat. Ajánlom az állatka minél előbbi áthelyezését egy "normális", szögletes alakú akváriumba (minimum 10 literes), amiben szűrő és fűtőszál is legyen!
A tünetekből arra lehet következtetni, hogy a kutya prosztatabetegségben szenved. A nehezített légzés lehet egy ettől független szívelégtelenség megjelenése. A 40 kg nem számít túlsúlyos állapotnak. Mihamarabb vigye állatorvoshoz!