3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Féreghajtást célszerű végezni
Én inkább azt ajánlanám, forduljon ezzel állatorvoshoz! Egyszerűnek látszik ugyan a feladat, de higgye el, nem annyira az a valóságban.
A sántaság hátterében sok ok állhat (csont, ízület, ín, ideg sérülés), mindenképp állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, hogy pontosabb diagnózishoz lehessen jutni, hogy aztán kezelni is lehessen a bajt. Ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves Angi! NIncs semmi baj evvel a vedléssel.:) Gondolom a csivava is lesz bolhátlanítva.:) Ha mégsem vagy valahogy mégis átvinné a nyuszira, ettől sem kell megijedni. Sajnos bolhát a nyuszi akár az előre csomagolt szénából is összeszedhet- tapasztalat. A szőrét ha szétfújod látszik, hogy egészséges, rózsaszín vagy fekete a bőre. Ha látsz benne apró mákszemekhez hasonló dolgot- mintha be lenne szórva- az a bolha ürüléke. Ha sokan vannak akkor már magát a bolhát is láthatod. A bolha ürülék sajátja, ha pici vizet csepegtetsz rá olyan mintha lila festék folyna belőle.- sok cica, kutya gazdi innen látja hogy a kedvence bolhás, mert a kádban ezek a kis fekete pöttyök színt eresztenek. A bolhásság pár nap alatt megszüntethető. Bolha irtó spray-vel kezeld le a nyuszit, majd a fekhelyét. Ilyenkor egy fürösztés sem árt a nyuszinak. Aztán egy hét múlva már fürdés nélkül meg kell ismételni a folyamatot. Így az újonnan kikelő bolhák is elpusztulnak. Szóval ha ilyen eset mégis előfordul- ritka- akkor sem kell megijedni.:) Semmi baj nem lesz belőle.... Szép Napot Gabi
Látatlanul nem tudok nyilatkozni, de azt gondolom nem kell vele foglalkozni. lehet hogy megégette... vigye el orvosához megmutatni. Üdv