3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves Gazdi! Az, hogy mi baja csak részletes vizsgálat dönti el. Irány az állatorvos! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Üdvözlöm, a teknősök ezeket a magatartás formákat egész fiatalon is művelhetik, ez nem jelenti azt hogy ivarérett sőt egyes esetekben még azt sem, hogy hím az illető teknős. Persze praktikus lenne tudni, milyen fajról van szó...8 cm-es páncélhosszal, amennyiben ez egy ékszerteknős nem valószínű, hogy ivarérett legyen... ÜDv-Éva
A jó minőségű tápok tartalmazzák mindazt az összetevőt amire a kutya szervezetének szüksége van, ezért nem szükségszerű kiegészíteni más táplálékkal. De nyudodtan lehet mellette mást is etetni akár rendszeresen is.
Látatlanban nem tudom sajnos megmondani, de számtalan oka lehet, hogy nem eszik: esetleg belső parazita, bélgyulladás, baktérium, senyvesség stb... Mindenféle képpen vigye el orvoshoz és javaslom, hogy vigyen székletmintát is, hátha az orvos valamit meg tud belőle állapítani. Nézze meg, hogy nem mászkálnak-e valaiféle külső élősködők rajta. Azt javaslom, hogy vegyen viszmoly hernyóját, ennek szinte nem tudnak ellenállni, de nem szabad rendszeresen etetni vele, mert magas a magnézium tartalma és elhízhat, de legyengül állatoknak soktak adni, kondició növelés miatt. A javasolt vitamin: Korvimin, vagy Baefar, illetve Sátorhelyi Tamás doktor úr vitamin-készítménye is kiváló, amit a dohány utcai kereskedésben, a Kis-tekiben meg tud vásárolni, ez olcsóbb is, mint az előbb említettek. Kalcium injekciót nem javaslom, mert ha sokat ad és rendszeresen, akkor köszvény is kialakulhat. Az a lényeg, hogy minden etetéskor porozza be a takarmány állatokat egy dobozban és úgy adja oda az állatnak!
Kedves Gazdi! Nem valószínű, hogy tudnak párosodni, a yorki a németjhászhoz nagyon kicsi, el sem éri...