3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves gazdi! Nincs több gond egy szuka kutyával, mint egy kannal. Nem vagyok fogamzásgátló párti, ha nem szeretne kiskutyát, akkor miért nem ivatralaníttatja, a kutyának is sokkal jobb... gyakori műtét az ivartalanítás, nem kell komplikációval számolni.
Sajnos az elmondása alapján macskájuknak AZONNALI állatorvosi segítségre van szüksége. Az egy hete tartó bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! Mivel még olyan picik a kölykök, hogy csak anyatejjel táplálkoznak, ezért a legjobb, ha a mamakutyának ad homeopátiás szereket, és ez a a tejen keresztül a kiskutyák gyógyulását is segíti. A két szer, amit javaslok: Echinacea D4, Sulphur D6, napi 3x egy héten át. Ha további kérdése van, hívjon nyugodtan: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok a kis családnak! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Piroska! Egy 4-5 éves nyúl már őszintén szólva benne van a korban. Azonban nagyon sok mindentől függ, hogy mennyire pároztatható még. Mennyit volt előtte pároztatva, milyen utódokat hozott a világra a pároztatott anya stb. Egy nyúl akár 10 évig is élhet, ez azonban igen ritka. Nagyban függ a genetikától is. Szerintem azonban még 1-2 évig lehet ezzel a bakkal próbálkozni...
Ez egy szövetszaporulat. Miután várhatóan egyre nagyobb lesz és könnyen megsrülhet amikor erősen vérezhet, ezért azt ajánlom hogy távolíttassa el. Irány az állatorvos!