3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves Gazdi! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok A táplálása biztisan nincs rendben, ha túlsúlyos, érdemes lenne megfelelően etetni, ehhez tanácsot a cikkben talál:Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >>
Kedves Mónika! Nagyon valószínűnek tartom, hogy ez szürke-hályog lesz. Mint a betegségek általában, ez nem természetes állapota a szemnek, de fájdalmat egyáltalán nem okoz a hörcsögnek, és mivel nem is látnak túlzottan jól - lévén, hogy éjszakai állatok - inkább a szaglásukra hagyatkoznak, nem lesz túlzottan észrevehető a változás a szem opálosodásán kívül. Ha továbbra is aggódna, vigye el egy kisállatorvoshoz, hogy tüzetesebben meg tudja nézni az állatka szemét. A probléma valószínűleg a kora miatt alakult ki, hiszen a 3 év aranyhörcsögöknél már igen szép kornak számít. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A leírás alapján a vérerek sérülése és a kialakult gyulladás miatt keletkezett savógyülemről lehet szó, amely műtétek után is kialakulhat. Gondolom a sérülései miatt antibiotikumot is kap a kiskutya, a fertőződés elkerülése céljából. Ha a folyadék nem gennyes, és nem tiszta vér, nincs ok aggodalomra,előbb utóbb leáll a termelődés és a maradék pedig felszívódik.
Valószínűleg elbírja, ha tényleg nem furnér és erős lábakon áll.
Sajnos a probléma leírásából egy nagyon fontos információ hiányzik. Nem tudjuk sajnos azt, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, pedig ennek akár nagy jelentősége is lehet. Szuka esetében, főleg, ha nem régiben volt a tüzelése, akkor ezekkel a tünetekkel akár gennyes méhgyulladásról is szó lehet. Csak azt tudom ajánlani, hogy szorgalmasan vigyék kezelésekre, és kérjenek egy alapos kivizsgálást, beleértve a vérlabort és a hasi ultrahang vizsgálatot is.