3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Mondhatom, hogy szinte az összes álatbetegségnek az étvágytalanság az egyik legáltalánosabb tünete. Így nagyon nehéz megmondani, hogy mi baja lehet a cicának. (Esetleg az is előfordulhat, hogy nem ízlik neki az eledel, ezért utasítja vissza?) Mindenképpen javaslom, hogy vigyék el állatorvoshoz!
A leírásból nem egyszerű dolog diagnózist felállítani, hiszen viszonylag általános tüneteket produkál a kutyus. Lehet valamilyen gyomor-béltraktusra kiterjedő betegség, esetleg ami akkor fokozódik, ha az evés miatt beindulnak a bélmozgások. Lehet, hogy váltja a fogát. Féregtelenítve remélem volt, mert az nagyon fontos kiskutyánál. Ha hányás vagy étel visszaöklendezése fordul elő, akkor a kitágult nyelőcsőre mint veleszületett rendellenességre kell gondolni.
Azt, hogy az adott szertől lett-e hasmenése, nem tudom, ehhez célszerű lett volna leírni a szer nevét is. Természetesen, ha ettől voltak a tünetek, akkor nem célszerű tovább kezelni. De a hasmenésnek más okai is lehetnek. Legtöbb ilyen jellegű betegségnél a gyógyulás után kinő a szőr, eltekintve néhány súlyosabb kórformától (pl. bizonyos gombás fertőzések). Javaslom, hogy konzultáljon ismét kezelőorvosával.
Ha tényleg huzatmentes és száraz a hely, akkor talán kint hagyhatók. Bár azért ez szoktatás és fokozatosság kérdése is. Ha fáznak, az látszani fog rajtuk. Természetesen én, ha már tartanék ilyen állatkát, biztos bevinném magamhoz, hisz csak így lehet velük folyamatos és örömteli az együttélés.
Nem cérnagilisztáról van szó? Javasolom, hogy vigyen friss bélsármintákat állatorvoshoz. (Külön-külön csomagolva!)