3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Az, ami a kutya bőrében benne maradt a kullancs szájszervéből, bajt már nem fog okozni, néhány napon belül vagy kilökődik (egy kis gennyes pattanás formájában), vagy eltokolódik. A nagyobb probléma azonban az, hogy a nem túl sikeres kullancs kivétel miatt könnyen elképzelhető, hogy miközben próbálták kiszedni, a kullancs testében lévő vért lehet, hogy sikerült belepumpálni a kutyába. Ez okozhat később gondokat, főleg akkor, ha a kullancs fertőzött volt, és emiatt valamelyik kullancs által terjesztett betegség alakulhat ki a kutyájukban. Figyeljék a következő hetekben és ha bármi gyanúsat észlelnek a viselkedésében, produktumaiban, vigyék állatorvoshoz (vagy hívják ki), és ezt a mostani történést ne felejtsék elmondani neki! Olvass tovább! Kullancs okozta babéziózis tünetei kutyáknál
Érdemes lenne elmenni szemészetre, ahol tényleg speciálisan ezzel foglalkoznak. Őket ajánljuk: http://www.kisallatdoki.hu/hirek/cikkek/macska-es-kutya-szemeszet
akár kullancs okozta babézia is lehet (ha mehet kullancs a kutyába), ami végzetes is lehet. Érdemes lenne elvinni a kutyust állatorvoshoz.
Ha Önnek ilyen tünetei lennének, nem menne el orvoshoz? A kiskutyát is el kellene vinni.. A leírtak alapján majdnem biztos, hogy a kiskutyának vírusos fertőző betegsége van. Ebben az életkorban a legfogékonyabbak erre, ha nincsenek megfelelően beoltva, szinte törvényszerű, hogy elkapják valamelyiket. Arról azonban, hogy konkrétan miről van szó, csak az alapos vizsgálatuk után lehetne nyilatkozni. Tudni kell azonban, hogy az ilyen betegségek pár óra alatt is jelentős állapot romlással járnak, és ha nem viszi előt állatorvoshoz, lehet, hogy holnap már késő lesz! Házilagos próbálkozásoknak nem sok értelme van, ide orvos kell!
A macska vemhességi ideje: 60-64 nap. Átlagos alomszám 3-4 kölyök, ezt nem igazán befolyásolja, hogy első fialás vagy sem.