3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves Gazdi, ez teljesen normális macskaőrület, a mi macskáink is szoktak ilyet előadni, nem kell aggódni :) üdvHáziállat.hu
Előfordulhat rendellenesség, ezért ajánlott az ivartalanítás. Reméljük azért normális cicók születnek és el lehet ajándékozni őket.
A területvédő viselkedés inkább a hímekre jellemző, ha nem reagál jól a kézre akkor ne vegyék ki. Biztosítsanak neki sok mászóágat és sűrű növényzetet hogy biztonságban érezze magát és megszokja a környezetét. Ha jól eszik és mozog akkor nem kell aggódni.
Kedves Gazdi! Esetleg a gyógynövény alapú Licorice készítmény hatékony lehet, de én mindenképp javasolnék egy kivizsgálást és akkor nem vaktában próbálkoznánk. www.vetlabor.hu
Kedves Alena8! Ha meg szeretnék tudni, hogy mi a baja a cicusnak, vagy esetleg egészséges-e, mindenképpen állatorvoshoz kellene elvinni. Sok minden okozhat nyálzást: fogprobléma, idegrendszert érintő megbetegedés, stressz, vírusfertőzés stb., az pedig, hogy melyik okozza, azt csak egy rendelőben elvégzett vizsgálat alapján lehet megmondani...