3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Sajnos hatékony kezeléshez az állatorvos nem kerülhető meg, mivel egy alaposabb vizsgálat nélküli, feltételezhető baktériumfertőzés kezeléséhez szükséges, szélesspektrumú antibiotikum receptjének felírásához is orvos kell. A leírtak alapján mérgezés, kavicshiány sem kizárható, de valószínűbb lehet begyhurut. Orvosi kezelés nélkül igencsak lecsökkenek a madár esélyei a hosszú életre. Mindenesetre, az alábbiakat érdemes figyelembe venni. Ha a magkeveréken kívül más eleséget is kapott, abba kellene hagyni a zöldeleség, saláta etetést, az ivóvízbe pár csepp almaecet (1ml ecet/1dl víz)sem ártana, folyami homokot, benne 1-2mm átmérőjű kavicsokat kapjon egy tálba, vagy a ketrec aljára beszórva.
Kedves Adrienn! Ha vakaródzik is a kutya, akkor felmerül az allergia lehetősége. Szerintem ebben az irányban is kellene vizsgálódni, mert elképzelhető, hogy ez az oka. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha puha a páncél akkor sérülékenyebb és nehezebben védekezik a gombás betegségek ellen. Nehéz így megmondani hogy mi lehet, látnia kell profi állatorvosnak. A puha páncél legtöbbször valamilyen tartási hiba következménye. A legnépszerűbb hüllőfajok is igénylik a jólétükhöz szükséges környezetet és táplálékot, ha ez nincs meg akkor a gyógykezelés sem segít. Ellenőrizze hogy a fajnak megfelelő körülmények rendben vannak-e és nézesse meg az állatot orvossal aki célzott kezelést tud adni.
Ez egy olyan kérdés, amire általánosságban semmilyen választ nem lehet adni. A korrekt eljárás az, hogy ezt ortopédiában nagyon járatos szakemberrel kell megbeszélni. Javaslom nézzenek köröl a www.kisallatortopedia.hu weboldalon és ott keressenek a közelükben elérhető ortopéd szakembert, és vele vegyék fel a kapcsolatot.
Kedves Andrea! Bár meg kellene vizsgálani, de szerintem egy allergiás bőrgyulladás következményeit láthatja (pörkképződés a bőrfelületen stb.). Azt javasolom, biztos ami biztos mutassa meg egy állatorvosnak is...