3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves Gazdi! Látatlanban senki nem tud segíteni, amennyiben nem tudja megoldani a szállítást, próbáljon házhoz hívni egy állatorvost, aki sürgősen megvizsgálja mindkét állatot.
Kedves Gazdi! Elképzelhető az allergiás háttér, de lehet még bőrgomba is vagy valamilyen fonákérzés a farokvégen. Ez kivizsgálást igényel. El kellene vinni állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Célszerű lenne minél hamarabb álltatorvosnak is megmutatni a kiscicát, aki alaposan megvizsgálja és a szükséges oltásokat/féreghajtást is elvégzi. Az árak orvorsonként, rendelőként eltérőek, esetleg telefonon érdeklődjön előzetesen.
Üdvözlöm! Valószínüleg baktérium okozza. Az új akváriumoknál szokott előfordulni, de bomló növények is táplálják ezeket a baktériumokat. Kaparja le és egy 1/3-os vízcserét eszközöljön.
Kedves Erzsi! ... akkor úgy tűnik tényleg van benne csivava vér. :) Sajnos nem tudok olyan fájdalommentes eljárásról, ami megoldaná a "problémáját".