3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
A kígyók természetes viselkedése a rejtőzködés,az ideális terrárium pedig az, ahol ezt megteheti. Ha eszik rendesem akkor nagy gond nem lehet vele, lehet hogy csak egy félénkebb példány.
Üdvözlöm! Az elevenszülők igénylik a sót. Egy 60 literes akváriumba nyugodtan 2-3 evőkanállal kell beletenni. A só nélkül a darakor és a baktériumos rothadások sajnos megjelennek. Az akváriumot sósavval fertőtlenítse ki és a berendezéseket főzze ki.
Mivel a hatóanyaga ugyanaz, mindegy, melyik készítményt választja. Folyamatosan adható kedvencének.
A pontos diagnózist a műtét után végzett szövettani vizsgálat fogja megmondani. Nekem is hasonló a véleményem, mint a kollégának, és a képlet eltávolítását javasolom...
A nagysándor hímeknek mindkét lábukra szükségük van a párzáshoz. Egy esélyt adhat neki a következő szezonban, de kicsi az esélye a sikeres párzásnak. Ha valamelyik ülőrudat deszkával helyettesíti, az elősegítheti a stabilabb megtámaszkodást, de ennek leginkább akkor van sikere, ha a tojó lábhibás. Amennyiben fűtetlen helyen tartották a madarakat, lábujj, lábfej hiány oka lehet elfagyás, melyre a sándorpapagájok érzékenyek.