3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
A véleményem (ha már ezt kérdezte) a következő: A panleukopénia a macskák egyik legveszélyesebb vírusos fertőző betegsége. Nagy szerepe van abban, hogy ne legyen a világon annyi macska, amennyi lenne, ha nem lennének ilyen és ehhez hasonló betegségek. Az, hogy meggyógyult ebből a betegségből, már önmagában is nagy siker. Ha a betegség lezajlása után visszamaradt egy ilyen jelenség (tünet), akkor ezt úgy kell felfogni, hogy túlélte, bár maradt egy kis nyoma. Azt persze rettentően nehéz lenne megmondani, hogy a most tapasztalt tüneteknek valóban köze van-e a lezajlott betegséghez, de ez lehetséges, és nem zárható ki. Viszont ezt bebizonyítani elég bonyolult és költséges lenne, és gyakorlati értelme sem sok lenne. A most tapasztalt egyensúly zavar (mozgáskoordinációs zavar) egy idő után el is múlhat, de meg is maradhat, ill. a súlyossága változhat is, de ez lényegében nem befolyásolja a probléma megítélését. Figyeljék és legyenek kellő türelemmel, ill. közben tréningezzék magukat a "hiba" elfogadására, ha megmaradna. Macska panleukopenia (macska szopornyica)
Kedves Anna! Ezek un. tokos tollak. Amint leválik róluk a viaszos hártya, ugyanolyanok lesznek, mint a többi toll. A könnyebb tollváltás elő lehet segíteni vitaminkészítményekkel, ásványi anyagokkal. Állatkereskedésekben lehet kapni kifejezetten tollváltáshoz való készítményeket, magkeveréket. Állapítsuk meg a papagáj egészségét tollazatáról! Öncsonkító madarak: a tolltépés okai, kezelése és megelőzése
Ha jól gondolom, ő egy cselőpók, azok közül is inkább a pokoli cselőpók (Lycosa Vultuosa). A Farkaspókok családjába tartozó 2. legnagyobb hazai pókfaj. Az első és egyben Észak- és Közép- Európa legnagyobb testű faja a (Lycosa Singoriensis) Szongáriai Cselőpók hasonlónak mondható, de az avatottabb szemek számára éles különböztető jegyei vannak. Termetesebb alkat és termet, sötétebb színek, erősebb kontrasztok jellemzik. A két faj többnyire nem él meg egy területen belül. A Szongáriai Cselőpók inkább a Duna- Tisza köze homokos, többé- kevésbé kötött, szikes talajú területein fordul elő, míg a Pokoli Cselőpók országszerte megtalálható, s nem csak homokos területeken, hanem hegyvidéken is. Minkét faj függőleges lyukat készít a talajban, mely lakhelyéül szolgál, nem szőnek fogóhálót, zsákmányukat lerohanják. Impozáns, de ugyanakkor ijesztő látvány is lehet, hiszen termetüket tekintve nem a megszokott hazai pókokról alkotott képet tükrözik. Csípése a csáprágóinak mérete miatt fájdalmas, de nem halálos, és alapvetően nem okoz problémákat.
Kedves Gazdi! Jól bevált homeopátiás szer a GELSEMIUM D6, amit napi 3x 3 globulus mennyiségben javaslom adagolni a kutyusnak - a homeopátiás szerbeadás szabályainak megfelelően! - max. 3 héten át. Ha ezalatt az idő alatt nem javulnak a tünetek, akkor mindenképpen egyedileg szükséges megkeresni a számára a legmegfelelőbb szert erre a problémára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos (06 20 928 4425) Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szakértőnk: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos Hogyan adagoljuk a homeopátiás szereket?
Több dolog is lehet. Egyszerűbb esetben valamilyen bakteriális eredetű bőrgyulladás. Próbálja meg kezdeni pl. Neogranormon piros kenőccsel. Ha nem javul, keressen egy nagyobb állatorvosi intézményt a közelében, ahol bőrgyógyászatban jártasabb kollégát is találhat. Szóbajön a plazmasejtes pododermatitis is, de ezt kép alapján nem lehet megítélni. Nyalogatás okozta bőrgyulladás (acral lick dermatitis) Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz