3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves Anett! Sokféle szemészeti probléma tünete lehet az, amit leír. Képről ennek az eldöntése lehetelten, sajnos. Alapos szemészeti vizsgálat lenne szükséges, melyet egy hozzáértő egzotikus szakállatorvos tud elvégezni. Mihamarabb érdemes felkeresni egyet, mert a kis tünetek is hamar rosszabbara tudnak fordulni, illetve tünetrejtő fajnál sosem tudni, mekkora fájdalommal jár egy-egy panasz. Gyors gyógyulást kívánunk! A csincsillák és a porfürdőzés Játék a csincsillával
A leírtak alapján tényleg igen nagy a valószínűsége annak, hogy a befogadni kívánt kiscica már elkapta azt a vírusos betegséget, ami ellen oltani kellett volna. Ezt a betegséget a természet azért találta ki, hogy ne legyen a Földön annyi macska. Szóval, ennek elég nagy a halálozási aránya, még akkor is, ha megfelelő kezelésben részesül. A betegség lefolyása akár 8-10 nap is lehet, a gyógyuláshoz azonban elég intenzív állatorvosi kezelés szükséges (általában). Ha viszont ebből meggyógyul, akkor később ez már neki nem okoz további gondot, mert védett lesz (egy jó ideig). A kérdés csak az, hogy túléli-e? Vajon egészséges az eladó kiscica? Rettegett vírusok: parvo és szopornyica Ajánlott oltási program macskáknak
Amíg tud üríteni a kiskutya és nem hány folyamatosan ne aggódjon! Ellenkező esetben sürgősen forduljon állatorvoshoz! Bővebb válasz itt: Kutyám lenyelt egy zacskót, mi a teendő?
Mindenképp azt javaslom, hogy olyan állatorvost keressenek, aki ért az ortopédiához és kellő tapasztalattal is rendelkezik. Ezek alapján lehet térdízületi probléma( patellaficam, szalagszakadás, egyéb), de ez csak egy tipp részemről. Bővebb info itt: www.kutyaterd.hu Tisztelettel, Dr. Fux Attila
Kedves Krisztina! Kérdésére sajnos nem tudok egyértelmű választ adni. A kutyus kora és nehezen kezelhető állapota miatt nehéz megítélni, hogy egyáltalán milyen terápiát lehet nála kivitelezni, és hogy azok hogyan fognak hatni. Ha szeretné kedvence problémáját részletesebb átbeszélni, kérem hívjon: 06209284425 ! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Homeopátia és a kutya Alternatív állatgyógyászat: homeopátia, akupunktúra, fitoterápia