3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
1.A Drontal Cat tablettából egy 6 kilós macskának egyszerre másfelet kell adni a kívánt hatás eléréséhez. 2.A cseppentős bolha-kullancsirtók hatás ideje általában 1 hónap de a Bravecto csepp 3 hónapig hatásos.
Ha jól értette és a kutya szívén egy ilyen nagy daganat volt akkor csak egy új szív beültetésével lehetett volna rajta segíteni de ez jelenleg nem megoldható.
Kedves Gazdi, Ha szervi baja nincs a kutyának, akkor ilyen miatt nem kell abbahagyni a kirándulást. Ha nagyon kell neki, akkor úgyis ki fog jönni. A kerti pórázas séta jó megoldás szerintem is, esetleg hosszabb pórázon kezdve, mert lehet a póráz feszességétől nem jön a kaki :) A nagy ingerkörnyezet is lehet kiváltó ok (erdei szagok) ezért ennek a fokozatosságával is érdemes lehet próbálkozni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Kedves Hölgyem! Nem tudom mi a nyuszi tápláléka, de sokszor mi is bevihetjük a férgeket, akár a szénával vagy egyéb táplálékkal is. Nem tudom ő milyen gyógyszert kapott, de mondanám, hogy mi ilyenkor milyen protokollt csinálunk: Fernbendazol tartalmú gyógyszer kell a féregtelenítésre(panacur vagy ferdocat paszta) A panacur adagolása 0,125 ml/ ttkg A ferdocat adagolása 0,5 ml/ ttkg A féreghajtó kúra pedig úgy kellene, hogy 5 nap kezelés, 1 hét szünet, utána megint 5 nap kezelés. Az ismétlés azért kell, hogy amit esetleg visszaeszik a nyuszi a lágybélsarával férgeket, azokat is kiírtsuk. Próbálják meg így, remélem sikeres lesz a kúra. Üdvözlettel: Meier Krisztina Hogyan tartsunk otthon nyulat?
Üdvözlöm! Az egyik leggyakoribb betegség a megfázás és a páncélpuhulás. Ha eszik akkor még nem olyan súlyos. A hőmérsékletet emelni kell 28 C-ra a melegítőlámpa alatt lehet 40 C is! Ezt mindenképp meg kell lépni! Amennyiben nem enyhül pár nap alatt akkor orvoshoz kell vinni, ugyanis könnyen tüdőgyulladás is ilyenkor kialakulhat! Ha nem eszik már egyáltalán akkor viszont azonnal orvos!