3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
A szelídítés akkor a leggyorsabb, legsikeresebb, ha egyedül van a madár és az ember az egyedüli társasága. Jelen helyzetben azt kell elsőként elérni, hogy megnyugodjon, vagyis nem kellene a társaságot erőltetni, ha van párja. A ketrecbe csak az etetés, itatás idejére kellene benyúlni. Meg kellene találni azt a távolságot, ahol megszokja, hogy emberek vannak a közelben, de ettől még nem riad meg. Ezt a távolságot lehet folyamatosan csökkenteni, majd csemegével, például kézből kínált fürtös kölessel kézhez csalogatni. A szelídítés türelemjáték, ha egy picit is megrendül a bizalom, több lépéssel kerülünk hátrébb.
Ez egy részleges végbél előesés. Le kell fertőtleníteni és egy fültsztító pálcika segítségével visszanyomni. Az se baj ha ezt szakember végzi.Lehet hogy többször is meg kell ismételni amíg stabilan bent marad.
Üdvözlöm! Igen elő szokott fordulni, nem is ritkán! De természetesen ezek “áltojások”, azaz terméketlenek minden esetben!
A nyálmirigy kivezető járatának elzáródása /nyálkövesség/ okozza gyakran hogy a termelt nyál nem tud a nyálmirigyből kiürülni. Ilyenkor ajánlatos a kivezető járat átöblítése,átmosása különben a termelődő nyál ismét csak a mirigyben reked.
Leginkább bőrdaganatnak látszik. Vigye állatorvoshoz, ne kenje semmivel! Még több bőrdaganattal kapcsolatos kérdés-válasz itt>>