3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
A peteleválás a kandúrral való akció után rövid idővel megtörténik de a megtermékenyített petesejtek csak kb 7-10 nap múlva telepszenek meg a méhben.
Kedves Kérdező! Kérem, mielőbb forduljon hörcsöghöz jól értő, egzotikus szakállatorvoshoz. A leírtak alapján erre már ma-holnap szükség lenne. A https://horcsoginfo.hu/allatorvosok/ oldalon megtalálja az ajánlott orvosokat, valamelyiküket mindenképp keressék fel, mert ez biztosan kivizsgálást-kezelést igényel.
Kedves Móni! A papagájok 2 naponta rakják a tojásaikat. A hullámos papagájok várható fészekalja általában 4-6 tojás. Amennyiben a tojó nem tudja megtojni a következő tojást, azt úgy nevezzük, hogy tojásvisszatartás. De, erre, csak akkor térjünk vissza, ha esetleg a madár 3-4 nappal később sem tojná meg a másodikat. A tojásrakáshoz szükség van ásványi anyag kiegészítésre, emelt mértékű vitaminkiegészítésre. Ezeket bármelyik kisállat-kereskedésben beszerezheti, kiválasztásukhoz kérje az eladó segítségét. Az odúba pár marék forgácsot kell tenni a fészek béleléséhez. Olvass tovább a papagájokról! --> Ezért hangoskodnak a papagájok