3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Ha a madár még nagyon kicsi, akkor fiókanevelő tápszerrel vagy valamilyen rovaros készítménnyel kell megpróbálni a nevelését. Csipesszel próbálkozzon, de nem lesz könnyű feladat. Később legyen víz is a madár előtt, valamint "egy galambkeverék", mely takarmányboltokban beszerezhető. (Ezt először áztatva, csíráztatva tegye a fióka elé, és csak később kapja száraz formában.) Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Lehet. De gyulladásos csomó, kezdődő tályog, daganat, megnagyobbodott nyirokcsomó is lehet. És biztos nem soroltam fel mindent.
Sajnos Gödöllő vonzáskörzetében nem ismerek állatorvost. Budapesten dr. Beregi Attilát keresse (telefon: 06-20-954-9793). A kismadár vagy angolkóros vagy mész- illetve kalciumhiányban szenved. Elengedhetetlen a mész és kalcium pótlása, de csak D3-vitamin adagolása mellett, különben nem épül be a kalcium a szervezetébe.
Szerintem nem szabad elzárni, maximum eleinte, néha, ha egyedül maradnak otthon. És persze hasznos az első találkozásoknál ott lenni a gazdinak is. Szépen meg fogják szokni egymást, megtanítják egymást, hogy miben meddig lehet elmenni, hogy szabad játszani.
Lehet egy helyen tartani őket. Párzani próbálkozhat szegény mocsári, utódot nem fog tudni produkálni, hiszen nem egy fajba tartoznak.