3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Én is mérgezésre gyanakodnék a leírt tünetek alapján. De nem is volt már túl fiatal Marci! Egyébként baktériumos vagy vírusos betegségeknek is lehetnek ilyen jellegű idegrendszeri tünetei.
Csak akkor fürdetném őket, ha valami miatt nagyon piszkosak lettek. És csakis állatoknak való samponnal.
Valószínűleg van neki elég barátja, akikkel éjszaka bulizik. Ezért lehet, hogy nappal többnyire csak alszik. De ez így jó, a macskák ilyenek. Viszont javasolnám az ivartalanítást!
Többynire baktériumos fertőzések okozzák. Általában szülés után alakulhat ki (ha nem tud kitisztulni a méh), de elég ritka rágcsálóknál. Kezelés nélkül sajnos akár el is pusztulhat az állatka.
Szerintem normális és elég gyakori is, hogy rágcsálók nem szívesen csücsülnek a gazdi kezében. Hosszú, türelmes szoktatással talán jobban kézhez lehet szoktatni őket. Érdemes ezt már egész fiatal korban elkezdeni. Márhogy a degu legyen fiatal...