3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Szerintem pár hónap kell hozzá. De mivel nyár van, le lehetne vágni rövidre a szőrét máshol is, és akkor "kinéz majd valahogy". :)
Kant ivartalanítani csak egyféleképpen lehet, mindkét herét el kell távolítani. Ennél sem felületesebb, sem "mélyrehatóbb" módszerről nem tudok kutyáknál... És ezzel csökkenthető az időskori prosztataproblémák előfordulásának valószínűsége.
Ha a madarak csapatban élnek, akkor nyugodtan leállhat a galambok etetésével. Nem fog törést jelenteni az életükben, csak a kényelmes megoldás, a "tálcán" kínált táplálék helyett, önállóan kell élelem után keresgélniük. A városi madarak mindig találnak táplálékot maguknak. Az etetés megszüntetését fokozatosan végezze, ne egyik napról a másikra szüntesse be!
Azért az belátható, hogy ha ennyiből meg tudnám mondani, hogy mitől pusztult el a páva, akkor valószínűleg Nobel-díjat kapnék. :) Különleges oltásról nem tudok. Mivel nyagytestű madarakról van szó, az ásványianyag- (főleg kalcium-) és vitaminadagolásra nagyon oda kell figyelni a csontozat megfelelő fejlődése miatt!
Hát... elég extrém a helyzet! Gondolom, szopós egerekről van szó. Talán valami miniatűr cumi-alkalmatosságot kellene gyártani és megpróbálni szoptatni őket. Én macskatejpótlóval próbálkoznék. Nem lesz könnyű.