3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
A www.google.hu keresőbe beírtam, hogy "kisállattemető" vagy "hamvasztás kutya", és az alábbi honlapot találtam.
Mikor gyerek voltam, gyártottam a kiskutyámnak játékot. Használt, de kimosott zokniba még több túlhasznált és többnyire kimosott zoknit gyömöszöltem. Később erre a komplexumra anyukám elhasznált színházi ruhájának divatos és aranyszínű bőrszíját is rávarrtam, így mikor a kiskutyám játszott vele, rázogatta, akkor ezzel csapkodta önmagát. És ez nagy örömet okozott. Persze egy kutya olyan, mint egy gyerek. Ha nagyon akarja, bármit le tud nyelni, ami csak a szájába belefér…
Ha tényleg (!!) ivarzik, akkor maradhatott benne petefészekdarab. Normális esetben ivartalanítás után nem ivarzanak az állatok. Legjobb lenne megmutatni az állatorvosnak.
Szemetesbe kell dobni a koszos zsebkendőket! Másrészt rá kell szólni a kutyára "FÚJ, NEM SZABAD!" felkiáltással, ha a zsepi mégis mellé esik a kukának.
Ha engem furdal a lelkiismeret, hogy fázik kint az állatom, akkor beinvitálom az előszobába. Ha ez nem lehetséges, akkor kellene csinálni egy másik, rongyokkal kitömött állatházat. Ha hideg lesz, biztos bemennek és összebújnak!