3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Két éves életkorban ez a helyzet valóban nem normális, és biztosan meg van az oka is, csak meg kellene találni. Azt javaslom, keressenek fel másik állatorvost, másik rendelőt, hátha ott sikeresebb lesz a diagnosztikai nyomozás. (Egy-egy lelet értelmezésekor gyakran előfordul, hogy a számszerű eredményeket másik állatorvos egészen másként értelmezi. Ami másnak normális, az neki már nem biztos, hogy az. Másrészt a sem teljesen mindegy, hogy pl. egy ultrahangos vizsgálatot ki, hol, milyen berendezéssel, és főleg milyen tapasztalatokkal végez el.)
Kérlek olvasd el a "Meddig él a ló? Fogas kérdés!" c. cikkünket, ez segíthet a kor megállapításában!
Mind a két tünet a kutya előző életszakaszában gyakorolt életformájából ered. A kutyát célirányosan provokálni kell arra, hogy tetten érhető legyen és a 4TAPPANCS által alkalmazott MFOJ (Megszakítás - Figyelemfelkeltés - Orientáció - Jutalom) szisztéma alkalmazásával fokozatosan leszoktatható a lopkodásról. A rágás és ürülék evés valószínűleg valamilyen ásványi anyag vagy vitamin hiányából ered. A "teljes értékű" felirat a táp csomagolásán nem sokat jelent ebből a szempontból. Kiegtészítés: (Háziállat Magazin) A prémium tápok tartalmaznak vitaminokat és ásványi anyagokat is, az alacsonyabb árú és minőségű, bármely élelmiszerboltban kapható tápok mellé külön vitaminkészítmény adása javasolt.
Teljesen jó megoldás a teknőspáncél tisztán tartására egy puha körömkefe / fogkefe használata. Nemcsak a félig levedlett szarulemezek távolíthatók el így, hanem a páncélra rakodott alga illetve kosz is. 4-5 hónapos korban elméletileg elegendő a másnaponkénti etetés is. Sokkal fontosabb szempont, hogy mekkora mennyiséget kapnak egy etetés során a kis teknősök. Javasolt többször kevesebbet adni nekik, mintsem ritkán sokat. Négynapi távollétet minden nehézség nélkül kibírnak a kis teknősök, de előre eleséget (még szárazat sem) nem jó beszórni, ugyanis ez erősen szennyezi a teknős vizét (a hínár nyugodtan maradhat).
A kutyának nem játékra van szüksége, ha nem a gazdi közelségére. Klasszikus egyedülmaradási / szeparációs probléma. Meg kell tanítani az egyedül maradásra és az egyedüllétet jobban elviselhetővé tenni a kutya számára. A tünet csökkentésének és megszüntetésénel lehetőségei: • egyedülmaradási tréning • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia