3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves Kata! A képen nem egy mocsári teknős van, hanem ékszerteknősnek tűnik, bár az ismertető jeleket nem lehet a legjobban kivenni, de szinte biztos, hogy valamelyik Graptemys faj egyede látható. Elég nehéz így behatárolni. A mocsári teknős védett nálunk, mint minden kétéltű és hüllő! A befogott teknőst semmi esetre se engedje el, mert sajnos az ékszerteknős teljes mértékben aklimatizálódott hazánkban és az őshonos mocsári teknősünket el kezdte kiszorítani. Ezeket a behurcolt fajokat nevezzük invazív fajoknak. Nagyon nagy ökológiai zavart tudnak okozni, ha a természetbe kerülnek. Hazájuk: Észak-Amerika. A teknőst etesse, a tápláléka 80 %-a hal legyen. Házikedvencnek kitűnő! A vörösfülű ékszerteknőst egyébként már évekkel ezelőtt kitiltották hazánkból, semmilyen módon nem lehet velük kereskedni, az előbb említett okok miatt.
A nyuszit szükség esetén meg lehet fürdetni,de általában ritkán adódik ilyen helyzet,mivel a nyuszik tiszta állatok és sok időt töltenek mosakodással. Ha a szennyeződés enyhébb először tiszta vízzel próbálja meg. Durvább szennyeződésén nagyon kevés babafürdető is használható.
Ha nem oltatja be, esetleg elkapja valamelyik fertőző betegséget, és az akár az állat elpusztulásával is járhat. Ahhoz, hogy kis görik legyenek, egy fiú göri is kell, önmagában a tüzelés nem elegendő hozzá. Javaslom, nézzen utána a görények tartásával, egészségvédelmével összefüggő kérdéseknek kicsit alaposabban. Akár az interneten, akár egyes könyvekben talál sok hasznos információt.
A problémájukra már évek óta van megfelelő gyógyszeres megoldás, őszintén szólva nem is értem, a kollégám miért nem javasolta már eddig is? A gyógyszer neve INCURIN tabletta, szintetikus ösztrogén pótlás, az ivartalanított szukák inkontinenciájának kezelésére találták ki. Naponta kell adni, de a hatása nagyon jó, szinte 100%-osan megszünteti a vizeletcsöpögést. Viszont receptköteles, tehát mégis fel kell keresnie egy állatorvost ahhoz, hogy felirassa!
Nem lehet megtanítani.