3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Mivel a nyuszik kíváncsiak és szeretnek mindenfélét megkóstolni, ezért elég nehéz feladat. Az ecet szagát nem szeretik,de ezzel inkább a wc-re szoktatás oldható meg, mivel folyékony állaga miatt nehezen kenhető felületekre. Nekem rágás ellen az vált be,ha valami mást kínálok fel a nyuszinak. pl. wc papír karton gurigáját. Ezzel ugyanis nagyon jól el tudnak szórakozni.
A molli és sokkal inkább a xifó hímek hajlamosak olyan csipkelődésre, melynek során megsérülhet a guppik farokúszója - és egyéb nyugodtabb viselkedésű halaké egyaránt. Feltételezem a kérdés erre vonatkozott, egyébként a hím guppik is kergetik és csipkedik egymást, de ez nagyon ritkán eredményez sérülést.
Ha valóban gennyes folyamatról van szó, akkor ez nem gyerekjáték. A kötőhártya gyulladás ebben a korban gyakran nem önálló betegségként, hanem egyéb betegség kísérő tüneteként jelentkezik. A legjobb, ha sürgősen felkeresnek egy állatorvost a beteg állattal.
Sokszor előfordul, hogy a nőstény nem fogadja el a hímet. Ilyenkor pont azt lehet csinálni, amit leír: szétválasztani őket és később ismét megpróbálni. Természetesen lehet már egy rövid párzástól is vemhes. Ez az első héten nem látszik, lehet hogy később sem. Mivel nincs ezzel kapcsolatban semmi teendőnk, várni kell, hamar kiderül. Ha a szokásosnál többet van a fészekben, az már jó jel, de nem biztos.
Macskája teljesen kimerült a párzási konkurencia harcokba. Fiatal, kandúr macskák esetében ez közismert jelenség. 1-2 nap alatt szervezete regenerálódik és vissza áll a normális élete.