3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Valószínűleg allergiás valamire.A túl gyakori fürdetés sem tesz jót a bőrének,mert kiszárítja azt. Allergia leggyakrabban a bolha nyálára,egyes pollenekre és élelmiszerekre alakul ki. Legjobb lenne megmutatni állatorvosnak,de első próbálkozásként mindenképpen tennék rá valami jó minőségű bolha és kullancs ellenes cseppet,amit vagy állatpatikában,vagy állatorvosától kérjen. A sampon nem hatékony védekezés a bolhák ellen,és elegendő egyetlen bolha a kutyában ahhoz,hogy kínzó viszketegséget okozzon,ha a kutya allergiás a bolha nyálára. Másodikként valamelyik diétás tápokat is gyártó cég szintén jó minőségű hypoallergén tápjával kellene etetni úgy,hogy mellette semmi más ennivalót,jutalomfalatot nem adnak neki legalább 4-6 hétig. Ha erre megszűnik a vakaródzás,akkor nagyon valószínű,hogy valamelyik korábbi táplálékösszetevőre érzékeny,amivel adig etették.Táp ügyében érdeklődjön állatorvosánál.
A keverék cicákat hívjuk házi macskának, nincs külön olyan fajta, hogy házimacska.
Ha ez 100%-ig igaz lenne, akkor például egyetlen kisgyerek sem sportolna, sportolhatna. Pedig nagyon sokan teszik, ami sokat segít a testi fejlődésükben. Ugyanez a helyzet a kutyákkal is. Önmagában a mozgatás, sportolás nem probléma, de be kell tartani néhány szabályt: csak fokozatosan szabad terhelni, nem szabad hirtelen nagy terheléseknek kitenni, és hagyni kell kellően pihenni, ha fáradni látszik. Egyébként pedig azt javaslom, részletekről jobb, ha konzultál a hasonló fajtájú kutyák kiképzését végző szakemberekkel.
Ki kellene deríteni, mi az oka a lábak nyalásának, rágásának. Egyébként 14 éves korban egy német juhásznál örüljenek, hogy él, egy ilyen problémának számtalan háttér oka lehet. Fájhatnak a lábai, a hasa, az ízületei, stb...
Valószínűleg az új nagy hely miatt van "zavarban". Mivel sokkal nagyobb akváriumot kapott hirtelen, neki ezt meg kell szokni, "fel kell térképeznie". A hüllők általában, az új helyen néhány napig nem esznek, nem nagyon mozognak, elbújnak. Ez nekik hatalmas stressz, de meg fogja szokni. Ha az áthelyezés előtt nem mutatott semmilyen betegségre utaló jelet, akkor szerintem csak a stressznek tudható be a viselkedés. Ha 1-2 hétig is ezt csinálja, akkor ajánlatos specialista állatorvoshoz vinni, a haziallat.hu-n talál is ilyet.