3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Ha a lába fáj, azt orvosolni kell (körmölés, fájdalomcsillapítók stb.), ha anyagforgalmi zavara van (ezt vérvizsgálattal lehet tisztázni), akkor infúzióra is szükség lehet. Jó minőségű takarmány, könnyen emészthető és nagy energiatartalmú mindig legyen előtte.
A hullámospapagáj hangutánzókészsége egyedfüggő, vagyis valóban lehetséges, hogy nem fog megtanulni "beszélni". Ha viszont már néhány szót megtanul, a többi " ragad rá. A beszédre tanítás egyik alapfeltétele, hogy a madár szelíd legyen. Ha már magától ujjra száll, akkor jobban figyel az emberre és könnyebben tanul. A módszere annyiból biztosan megfelelő, hogy egy-két szót gyakoroltat, bár tapasztalatom szerint a papagájok előbb tanulnak meg köszönni(ezt "eseményhez", vagyis a távozáshoz-érkezéshez is tudják kötni), mint a saját nevüket. Tizenegynéhány beszélő madarunk repertoárjában előbbre sorolt a "szia", mint a nevük.
A kisebb vérfoltok akár rendellenes időpontban történő tüzelést, akár komoly egészségügyi problémát (méhgyulladás, hólyaggyulladás, stb) is jelenthetnek (pláne, ha jól értem, és többet iszik a szokásosnál). Feltétlenül gyors kivizsgálást javaslok, hogy idejében észre lehessen venni egy esetleges nagyobb problémát. Ha pedig esetleg nincs baj, legalább megnyugodhatunk!
A jelenlegi, magyar tenyésztői/szaporítói viszonyok között csak úgy, ha egy tapasztalt, állategészségügyben és tenyésztésben egyaránt képzett, - a tenyésztői szervezetektől független és anyagilag nem érdekelt embert visznek magukkal a helyszínre, mint tanácsadót. A beltenyészet látszik a kutya származási lapján, - (feltéve, ha nem lett korrupcióval manipulálva), de ha nem akar származási lapot, akkor ennek a lehetősége kizárt. Az egészséget nem nagyon lehet garantálni, a kölyök megtekintése, letesztelése és a helyszínen az általános állat egészségügyi és higiéniai megfigyelés azonban valamennyire következtetésekre ad alkalmat. Eredetileg a származási lap, szakértő tenyésztő, FCI/MEOE felügyelet és ellenőrzés, oltás, féregtelenítés, chippezés, oltási könyv, állatútlevél, szülők fajtaszemle eredményei jelentenék a garanciát- viszont ez egyrészt pénzbe kerül, másrészt a realitás sokszor ellentmondásokra ad okot.
A teknőst mindenképpen állatorvoshoz kell vinni, aki majd megvizsgálja, valószínűleg kalcium hiánya van, ezért injekciókkal szükséges kezelni. A bolharák és marhaszív nagyon nem megfelelő táplálék az ékszerteknősök számára! Táplálékuk min. 90%-át egész kishalak képezzék, ezen kívül kaphatnak vízicsigát, kevés vízinövényt. A megfelelő kalcium ellátás miatt ez rendkívül fontos.