3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Általánosságban egy kutya fajnak megfelelő tartási körülményei a panel lakásban, 52 négyzetméteren is biztosíthatóak. Ennek ellenére nem lenne szerencsés választás ez a fajta, mert anatómiai és állat egészségügyi adottsága jelentősen körülményessé is tehetik a tartását, - az Önök által vázolt körülmények között. A jelenlegi kutyafajták és a keverék kutyák között, több tucat van amelyik jobban megfelelne adott viszonyoknak és nagyobb örömet okozna a tartásuk.
Nem fog magától kiesni, ki kell húzatni. Javaslom vigye el állatorvoshoz és beszéljék meg a részleteket.
Vajon milyen oknál fogva nem jöhet szóba a csonkolás? Ebben az esetben terápiás célból meg kell csinálni. Mert más megoldás nincs!
Nem volt még olyan tapasztalatunk, hogy az akácfa ülőrúd miatt megbetegednének a madarak ( pedig a nagysándor papagájok évente több 8-10cm átmérőjű rudat is apróra szednek). Vagyis még hasmenést sem okozott a benne lévő csersav. A gyümölcsfák többsége megfelelő, de kerülendők a gyantás ágak, hasmenést okozhat a frissen vágott diófa ág. A faágakat kérgestől szoktuk a madaraknak adni, mivel ezek rágása a természetes csőrkoptatás legjobb módja. Előtte forró vízzel kell átmosni, főként a vadmadaraktól származó esetleges fertőzéseket megelőzendő.
Ez a 2 dolog, valójában 1 dolog, - a szeparációs félelem és az azzal együtt járó stressz. Csökkentésére és kezelésére vannak módszerek és lehetőségek.