3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Viselkedési problémákat számtalan betegség, tartástechnológiai hiányosság okozhat. A "dörgölőzés" hátterében nagyon gyakran atkás fertőzés vagy vedlési rendellenesség szokott szerepelni. Egyéb problémák, amelyek hasonló tünetet okozhatnak: kisméretű terrárium, nőstény kígyó esetében tojásrakó hely hiánya, stb. Minndenképp állatorvosi vizsgálat szükséges, hogy tisztázódjon a furcsa viselkedés oka.
Kedves Állatbarát! A lesoványodás lehet a fogától is. A szőrhullás külső élősködő vagy hormonális hátterű, de ez attól függ, milyen nemű az állat. Az ételek összetételét is kellene tudni, ezért javaslom, mindenképpen vigye el szakállatorvoshoz. Szívesen látjuk a Család Utcai Rendelőnkben. Üdvözlettel: dr. Varga József
A kérdéssel kapcsolatosa válaszom első részében kénytelen vagyok megkérdezni azt, hogy valóban keresztező szalag szakadása van-e a kutyának, mert ez a körülmény lényegesen befolyásolja, hogy a műtétnek valóban van-e értelme, illetve, hogy mit és mennyire tud segíteni. Egy év alatti kutyáknál ebben a fajtában viszonylag ritka a szalag szakadása, gyakrabban fordul elő. hogy a tapadási helynél szakad ki a csontfelületről a szalag. Ennek másak a gyógyulási vonatkozásai, mint a valódi szalgszakadásnak. A keresztező szalag szakadásnak kétféle műtéti megoldását alkalmazzák (ezt most nem részletezném különösebben), mindkettőnek jók lehetnek a kilátásai. Jó kezű sebész, megfelelő technika, a műtéthez és az utána történő utókezeléshez jól viszonyuló kutya és gazdi együttese akár tökéletes mozgást eredményezhet. Tény azonban, hogy ez nem egy egyszerű műtét, és sok esetben nem teljesen úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt várjuk. Ilyen helyzetekben lehetnek kisebb-nagyobb problémák.
Amit észrevett, az nem kóros kölyökkutyáknál.
Üdvözlöm! Az említett tünetek alapján érdemes lenne egy korrekt (!) állatorvosi vizsgálat a kutyájuk lábával kapcsolatban (RTG vizsgálattal együtt). Több olyan probléma is felmerülhet, ami azonnali (akár sebészi) beavatkozást igényel, különben az állapot csak tovább romolhat.