3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
A cica fülének a melegségét leginkább a vérbőség okozza, de ebben az esetben jóval pirosabbnak is kellene látszania. Ha ez nem így van, lehet, hogy csak így érzi, de valójában nincs semmi baja. Ha azonban nem tudja ezt eldönteni, nem marad más hátra, meg kell ismét mutatni az orvosának!
Üdvözlöm! A leírtak alapján az adott emlők a fájdalom és duzzanat hiányában is lehetnek gyulladtak, de elképzelhető, hogy a háttérben emlődaganat, vagy ciszta áll. Mindenképp javaslom majd az állatorvosuk felkeresését. Az álvemhesség az emlődaganatok kialakulásának "előszobája", így mindenképp alapos vizsgálatot, és a közeljövőben (a laktáció befejeztével) ivartalanítást javasolnék a későbbi nagyobb baj elkerülése végett.
Amiket felsorolt, teljesen megfelelőek a nyuszik számára. Esetleg még adhat nekik néha kevés almát, kevés szárított céklát (nem mindegyik nyuszi szereti), esetleg fejenként az 1 evőkanál zab mellé 3 evőkanál nyúltápot. A lényeg, hogy széna mindig nagy mennyiségben álljon a rendelkezésükre, és legyen elérhető számukra friss víz.
Mindenekelőtt ki kellene deríteni, hogy a "meleg érzékenység" szervi bajra (pl. szívbetegség - akár billentyű elégtelenség), vagy a némi túlsúlyra, mozgáshiányra vezethető-e vissza. Ezt leginkább egy alapos állatorvosi vizsgálattal lehetne kideríteni. Keressék fel állatorvosukat a panasszal.
Kedves Gazdi! A leírása alapján egyéb tünetek hiányában a diagnózis szempontjából csak feltételezésekre szorítkozhatok. A leírása alapján egy rendkívül okos, intelligens, aktív kutyáról van szó. Feltehetően hónapok óta rágja a farkáról a szőrt emiatt kerülhetett Önhöz. Feltételezem, hogy a napi foglalkozások alatt nincs farokrágás, csak a boxba zárás után. Az Ön által leírt tünetcsoportnak több oka lehet; ortopédiai, neurológia vagy pszichiátriai háttér. Egyéb információk hiányában először egy gerinc-röntgen elvégzése javasolt. Ennek negativitása esetén a pszichés problémák irányában kéne keresgélni. A keserű kenőcs alkalmazásáról lebeszélném. Ez nem megoldás, sem konverziós betegségek, sem neurológiai elváltozások esetén. Üdvözlettel: Kiss Gabriella