3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Amennyire tudom, a legtöbb helyen kb. ennyi az ára egy nőstény macska ivartalanításának, de a műtét még mindig jobb megoldás, mint a kismacskák "elaltatása". Esetleg olyan helyet tudnék ajánlani, ahol valamivel többe kerül a műtét.
A végbélzacskómirigyek szaganyagokat, "információt" adnak a társak számára és a tájékozódást segítik. A végbélnyílás körüli mirigyek váladéka pedig a bőrt és a nyálkahártyát nedvesíti. Mindkét mirigyfajta pangásokra és gyulladásokra hajlamos, amelyet pl. a következők válthatnak ki: - mozgáshiány, - fűszerezett, csípős ételek etetése, - bizonyos gyógyszerek, - ha a bélsár sokszor puha, formálatlan, - a kutyának nincs módja fajtatársaival találkozni. A "szánkázás" féregfertőzöttségre is utalhat. Úgy vélem, hogy az állatorvos felkeresése nélkülözhetetlen lesz.
Sajnos, nem ismerem a kérdéses gyógyszert. Az EU területén, így Magyarországon is, csak törzskönyvezett homeopátiás készítmények kaphatók. Próbáljon a világhálón tájékozódni.
Szinte mindenhol kénytelenek a gazdik hosszabb rövidebb időre otthon hagyni a kiskutyákat, ők pedig kénytelenek lesznek ezt megszokni. Az első napokban biztos sírdogál, ugat majd, de hamarosan megszokja a dolgot. Érdemes távozásuk előtt alaposan "kifárasztani" a kutyust, hátha így alszik majd a szomorkodás helyett. Hasznos lehet még egy számára elkerített terület, így csökkenthető az esetleges "rombolás". A korának megfelelő játékot kell vásárolni szakboltban, ezek vagy szétrághatatlanok vagy emészhető anyagból kell, hogy készüljenek.
Már a születése után megállapítható a macskák neme. A kandúroknál a végbél és a húgycső nyílása távolabb esik egymástól, mivel a herék közöttük helyeződnek, mint a nőstényeknél.