3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves Állatbarát! A jelenlegi viselkedésének oka a környezetváltozás. Valószínű, nem érzi jól magát. Elképzelhető, hogy csak nagyon melege van. Hűvösebb helyen (kb. 25 fok) kellene tartani, ami világos, szellős, de nem huzatos. Ha ennek ellenére sem produkálja egy-két napon belül az eredeti viselkedési formáját, meg kellene mutatni állatorvosnak. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves coli24! A nyuszit vigyék el állatorvoshoz, aki a vizeletmintából megállapítja, hogy a vizelet a vér vagy valamilyen színezék miatt pirosas színű. Ha valamilyen gyulladás okozza a piros vizeletet, a szakember megállapítja az okokat, és előírja a megfelelő kezelést.
Kedves Julcsi! Nehéz véleményt mondani a kutyusának az esetéről, jó lett volna, ha minimum egy fotót küld a fülről. A fül egy érzékeny, nehezen gyógyuló terület, látatlanban úgy gondolom, a sebet állatorvosnak kellene ellátni és kutyájának lehet, hogy antibiotikumra és gallérra is szüksége lenne. Forduljon állatorvosához, segíteni fog! Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet www.kisallatkorhaz.hu
Bőrbetegségeknél látatlanban rettentő nehéz bármit mondani, és amint a leírásból is látszik, sajnos még látva sem könnyű! Igen, én azt gondolom, ezzel a problémával ebben a stádiumban mindenképpen bőrgyógyászati specialistához érdemes fordulni. Budapest környékén a SZIE-ÁOTK klinikájának bőrgyógyászati szakrendelését tudnám ajánlani ( http://www.univet.hu/units/belgyogyaszat/index.php?p=szakrendelesek〈=hu ).
Az én kédésem, hogy bolhairtós, vagy sima nyakörv, miért hullott ki a szőre? Túl szoros volt a nyakörv, vagy alergia lépett fel? Én elvinném szakértőhöz, a nyakörvvel együtt. Üdv