3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves Mónika! Az ellés komoly komplikációk lehetőségét hordozza magában. Pláne, ha halva ellett a kutyája, majd súlyos tüneteket is mutat. Kérem sürgősen vigye el állatorvoshoz!!!
Kedves Érdeklődő! Nem akarom áltatni. Egy felnőtt kutya, aki nem szokta a macskák közelségét, sajnos gyakorlatilag átnevelhetetlen.
Kedves Gazdi! Az ön által említett probléma egy szokás, kutyája feltehetőleg ezzel akarja elérni, hogy tovább játsszon vele. Tudatosítania kell akiskutyában, hogy ön a főnök. Javasoljuk, hogy látogassanak meg egy kutyaiskolát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Van néhány fertőző betegség ami az egérről átterjedhet a görényre. Ennek megelőzése miatt jobb ha nem eszi meg a görény az egereket. A beteg egereket amúgy is könnyebben elkapja.
Legyek, kisebb rovarok képezik az alaptáplálékát, amit egy csipesz segítségével lehet a legegyszerűbben felkínálni. Fel kellene keresni egy állatkereskedést, ahol lisztkukacot árulnak. Lehetőleg kisebb méretű kukacokat etessen, egy etetésre 3-5 darabot. Ha elég erős a fióka, akkor meglehetősen hangosan jelzi, ha éhes. A csőr önállóan történő kinyitását, annak enyhe kocogtatásával lehet legkönnyebben elérni. Ha csak pár napos a madárka úgy főtt tojás sárgáját vízzel krémesen folyékonyra keverve, fecskendőből lehet etetni. a nagyobb madárgyerek szívesen fogad csipetnyi reszelt trapista sajtot, főtt tojást. A táplálékra alkalmanként kalcium tartalmú ásványi anyagot kell szórni, pl. Futor-t. Legbiztosabban gyári tápokkal lehet nevelni, melyeket egyes takarmányboltokban, állatkereskedésekben (BP.-en pl. Galambaszkucko, Csongrád megyében pl. Galambazis, stb.)vehet meg. A rovarevő madarak neveléséhez használt kézzelnevelő tápokat ivóvízzel, buborékmentes ásványvízzel hígítve 37-40C fokosan lehet fecskendőből etetni. Legjobb megoldás minek előtt mégis az, ha beviszi valamelyik állatkertbe(a pesti állatkertben még "látványetetés" is van a talált madárfiókák bemutatásával)