3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves Timobaby! Annak, hogy a kutya 2 hónapja nem terheli a lábát mindenképpen valamilyen komolyabb oka van, ezért szükséges lenne egy ismételt állatorvosi vizsgálat elvégzése bármilyen kezelés megkezdése előtt. Elképzelhető, hogy szükséges lesz egy röntgenvizsgálat is a pontos diagnózis felállításához. Üdvözlettel: dr Molnár Eszter
Sajnos ezt interneten keresztül, utólag megállapítani nem lehet. Egy szakember által végzett boncolás feltárhatta volna a valós problémát Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Kedves Gazdi! Amennyiben a féreghajtó leírásában nem szerepel erre utalás, nem toxikus a kiscicákra nézve. általánosságban elmondható, hogy ellés előtt érdemes alaposan féregteleníteni az anyaállatot, nehogy fialás után megfertőzze a kiscicákat. A féregtelenítés indokoltsága a féregfertőzöttség függvénye, a kezelés indokoltságát, idejét kérdezze állatorvosától! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi rendelőintézet csapata
Kedves Gazdi! Az ivartalanítás ellenére előfordulhat, hogy a kan megpróbálja ugrani a szukát. A kan próbálkozásai problémát okozhatnak, mivel a szuka - ivartalanított lévén - nem ivarzik, és nem engedi a kant párzani, ez verekedéshez vezethet köztük. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatovosi Rendelőintézet csapata
A tőgyön papillóma okoz hasonló tüneteket, melbrominnal lehet ecsetelni