3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
A szelíd nimfákra kifejezetten jellemző ez a viselkedés. Ha nem tud olyan helyiséget biztosítani a lakásban, ahonnan nem zavaró a madár hangja, akkor a szoba, vagy a kalit sötétítése lehet megoldás, de úgy ebben legyen állandó rendszer, amihez a madár alkalmazkodhat. Naponta legalább 10 óra olyan időszak kell, mikor világos van a papagáj által lakott szobában. Ha csak rövid időre hagyja magára a madarat, akkor a kalit ideiglenes letakarását válassza. Ezt természetesen nem szeretik a papagájok, de így annak is van esélye, hogy megérezzék az összefüggést a letakarás és a kiabálás közt. Nekünk is volt olyan nimfánk, akinél ez működött, de persze az eredmény nem 100%-ban garantálható.
Mindkét dolog állatorvosi vizsgálatot igényel. Nem tudom, mit ért egyébként az állkapocs "kiakadásán". A rendszeresség is relatív fogalom. Van, aki a napi, más a heti, még mások a havi (vagy még ritkább) ismétlődést is "rendszeresnek" minősítik. Nem lényegtelen, hogy a tünetek okoznak-e problémát az állat életvitelében, táplálkozásában. Egyáltalán milyen tüneteket produkál az állat, amikor "kiakad" az állkapcsa? Magyarul: hogy veszi ezt észre? A szemfogak hossza közti különbség oka többféle lehet. Egyáltalán nem biztos, hogy a hosszabb foggal van a probléma (lehet, hogy a másik törött, vagy kopott). Szóval a legjobb, ha felkeresik állatorvosukat.
Ki lehet vinni, miért gyengülne ettől a látása? Üdv
Lehet depressziós, egy társ lehet jót tenne neki.
1./ NEM - NEM - NEM (iletve lehet - amíg beteg nem lesz és/vagy el nem pusztul a "nem a fajtának megfelelő tartási körülmények következtében" - mert egy "társasági, öleb" -ről van szó!) 2./ Minden hagyományos őrző tipusú kutyafajta közül választhatnak. (nem szívesen javaslok fajtákat, mert ilyen esetekben a föl nem sorolt fajták kedvelői megharagszanak !)