3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
A legtöbb díszállat-kereskedésben és állateledel-szaküzletben, de még a hipermarketekben is mindig lehet kapni speciális kanáritápot. Mindenképpen azt javaslom, hogy ezzel etessék a madarat.
Sajnos nagy a valószínűsége annak a ténynek, hogy a halak darakórban szenvednek! Minél előbbi kezelését kell elkezdeni a halaknak, és az egész akváriumnak! A darakór rövid időn belül elpusztíthatja a halakat! Az akváriumot "Sera ectopur + Sera costapurral" kell kezelni!
A tünetek alapján lehet fertőző ok a háttérben. Ezért semmiképpen sem javasolom a házilagos kezelést. Mihamarabb állatorvosi ellátás szükséges.
Előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben, de általában ezek a jelenségek pszichés eredetűek, territoriális zavarok, "féltékenység" vagy "irigység" a másik macskára. Fenyítéssel, külön alomtálca használatával lehet esetleg ellene védekezni, de nem könnyű megszüntetni a problémát.
Azt, hogy pontosan mennyi esélye van a felébredésre, nem tudom megmondani, de nem is lényeges, hiszen a beavatkozás elkerülhetetlen! Ha elmaradna a műtét, akkor valószínűleg elpusztulna az állatka és ilyenkor nemigen van lehetőség a mérlegelésre. Egyébként természetesen van egy bizonyos kockázata az állatok altatásának, ez fokozott a kistestű emlősök esetében és függ az állat korától, egészségi állapotától és még sok minden mástól.