3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves aggódó Gazdi! Olyan kérdést tett fel - lássa be - amire nem lehet látatlanba válaszolni. Kérem mutassa meg négylábú kedvencét egy állatorvosnak. Így eldönthető, hogy van e valami probléma.
Kedves Enikő! A hasmenés hátterében legtöbbször baktériumos bélgyulladás áll. Ennek kezelésére otthon nincs lehetőség. Erre antibiotikum, sokszor bélsárból baktérium tenyésztés és rezisztencia vizsgálat és egyéb probiotikus kezelés szükségeltetik. Tehát irány az állatorvos. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Az esetet a kezelőorvosával kellene megbeszélni, mert ő ismeri a pontos részleteket.
Kedves Gazdi! Ételallergiát kizárnám a leírása alapján. Lehet csípés, de lehet egy tompa ütés, vagy akár egy szúrás is. A fogágyban történt sérülés is okozhat ilyen tüneteket. Egy állatorvosi vizsgálat mindenképp jól jöhet!
Enyhébb megfázáson még lehet segíteni a hőmérséklet megemelésével, de ebben a stádiumban már nem nagyon lehet házilag kezelgetni. Azt javaslom hogy vigye állatorvoshoz..