3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Az akita, mint a legtöbb vastag bundájú kutya évente kettő, néha három alakalommal vedlik. Ez télen is lehetséges. Ha bőre ép, nincsenek rajta szőrhiányos foltok, nem vakaródzik intenzíven, akkor ez normális jelenség, aggodalomra nincs ok. Üdvözlettel: Dr. Jancsik Mária
Tisztelt Gazdi! Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, mert lehet egy elakadt csont, vagy egyéb idegen tárgy, esetleg bélférgek stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Az ínygyulladás a legtöbb esetben nem elsődleges, hanem valami más alapbetegséghez kapcsolódik. Gyakori, hogy rossz, fogköves fogazat van, esetleg fertőző vírusos betegség (pl. FeLV vagy FIV) áll a háttérben. Ennyi bevezető után nem tudok mást tanácsolni, mint a cica alapos kivizsgáltatását, és az ok(ok) megkeresését, majd az annak megfelelő kezelést. Ha van rá mód, keressenek olyan állatorvost vagy rendelőt, ahol ez megoldható.
Ajánlom figyelmébe az alábbi cég termékeit: http://www.hema.hu/?scr=products(m:product)&action=prodcat&load_pc_id=3
Mindenképp és mielőbb vigye állatorvoshoz!!!! Akár egy rossz mozzanattól meg is sérülhetett a gerince. A nyusziknak sajnos nagyon érzékeny, sérülékeny a gerincük, könnyen megrándíthatják, eltörhetik. Ezen traumás sérülésen kívül esetlegesen lehet E. cuniculira is gondolni. Addig is érdemes a nyuszit etetni, zöldség tartalmú bébiétellel, összetört és vízzel összekevert táppal fecskendőn keresztül. AZ folyadék ellátás is nagyon fontos. Tehát itatás is nélkülözhetetlen. Ha nem tud magától átfordulni az egyik oldaláról a másikra , akkor pár óránként tegyék meg hogy nehogy felázzon a bőre.