3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Sajnos ennyi tünet nemelég a diagnózishoz. Az egyszerű gyomorhuruttól a veseelégtelenségig sok minden lehet. Mindenképp vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A veszettség valóban járhat nyálzással is, ám számos egyéb betegség is okozhat hasonló tünetet (mérgezések, szájüregi problémák, egyéb idegrendszeri zavarok, stb). Veszettség esetén rángógörcsök, bénulás, öntudatlan állapot is jelentkezne. Javaslom, ha saját (akár befogadott) macskáról van szó, vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa, azonban jelezzék, ha nem oltott az állat, és hogy ilyen tüneteket tapasztaltak. Az állatorvos feladata és kötelessége a vizsgálat után kimondani a veszettség gyanúját (ha megalapozottnak gondolja). Ez azonban hatósági eljárást von maga után (karantén, megfigyelés, a macskával érintkezett emberek összeírása, stb).
- Igen tarthatják, de a pórázt elrágja, - nem véletlenül terjedt el a múlt évezredben a fém láncon/dróton tartott kutyatartás, - amelyrő az utóbbi évtizedekben már tudjuk hogy mennyit ártott ennek az állatfajnak és mennyire értelmetlen. Minek ? Milyen célból ? Miért van az a kutya ott ahol nem tudják számára biztosítani a fajnak megfelelő tartási körülményeket ? - Az ivartalanítás a szexuális dominanciát csökkenti, a többi dominacia területre nincs hatással, az elmaradt szocializációt, nevelést, ember/kutya kapcsolat és élettér kötődést szintén nem pótolja. - A két megoldás közül egyik sem igazán jó és ideális. - A kutya akkor lenne igazán boldog ha fajnak megfelelő tartási körülményeket tudnának neki biztosítani olyan embertársai akik biztosítják a szükségleteit.
Kedves Gazdi! Nem kell kétségbe esni, csak el kell vinni állatorvoshoz. Ő fog segíteni! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Véleményem szerint az utóbi megoldás a jobb. Üdv