3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
Szia A haladnak valószínűleg bakteriális fertőzése van, a többi halra is veszélyes lehet, Sera baktopur gyógyszerrel kellene lekezelned.
A tudomásom szerint a terráriumi tartásuk között nincs külömbség, így tartsa azt amelyik jobban tetszik.
A sántaság lehet mechanikai sérülés, vagy köszvény tünete is, de ha ilyen tünet a leírt "gubbasztással" társul nem kerülhető el egy alaposabb állatorvosi kivizsgálás.
A leírt tünetek és a fotók alapján valószínűleg álvemhességről van szó. Nem kell tőle megijedni. Hideg borogatás alkalmazása naponta többször az emlők duzzanatát csökkentheti. Sokszor az is elég, ha nedves ruhával, vagy szivaccsal az emlőket benedvesítik, és hagyják megszáradni (nem szabad megtörölni). A párolgás hőelvonással jár, azaz hűt. Amíg a tünetek fennállnak, el kell venni az állattól a játékait, nem szabad babusgatni, nem szabad ölbe venni, kevesebbet kell foglalkozni vele, ne simogassák. ("Szeretet megvonás".) Amennyiben a fentiek nem vezetnek eredményre, vagy az emlők feszessé, érzékennyé, fájdalmassá válnak, gyógyszeres beavatkozásra lesz szükség. Utóbbit beszéljék meg az állatorvosukkal.