3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Elképzelhető, hogy a bűzmirigyével van probléma. Keressék fel állatorvosukat, hogy megvizsgálhassa.
A májkrém nem egy görénynek való táplálék. Sokkal jobb lenne görénytáppal, kölyök macskatáppal, vagy egész zsákmányállattal etetni. Üdvözlettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Nem leszoktatni kell, ha nem a két kutya között beállítani a megfelelő rangsort, - esetleg valamelyik kutya ivartalanításával ezt hatékonyabbá tenni. A fajta nem jellemzően játékos, de megfelelő motivációval bizonyára el lehet érni valamilyen eredményt. A játék fotója nincs a mellékletben.
Sajnos az állatokon is egyre gyakoribbak a daganatos elfajulások. Szövettannal lehet igazolni hogy jó vagy rossz indulatú-e a daganat. A mennyiben a daganat nincsen eltávolítva, az folyamatos problémát fog okozni, ha rosszindulatú áttéteket képez, ami visszafordíthatatlan következményekkel jár. Legfontosabb az állat immunrendszerének a javítása, ilyen esetekben több vitaminra is szüksége van. A homeopátia mellé nagyon fontos lenne a mágnesterápia, ami jelen álláspont szerint az egyetlen terápiás kezelés ami nem szórja a daganatos sejteket, segít az immunrendszer erősítésében,javítja a szervezet oxigenizációját, javítja a keringést, és csökkenti a fájdalmakat. Sajnos nincsen 100% ellenszer, de így esélyt adhatunk a ló állapotának fenntartására, esetleges fájdalmainak csökkentésére,és közérzetének javítására. Sajnos a nyirokcsomóknál lévő daganat hamar terjedni fog a nyirokutak által.
Kedves Gazdi! Természetesen van mód ilyen esetben is az ún. szelíd gyógymódok alkalmazására. Daganatos betegeknél egy összetett, komplex terápia az, ami célra vezethet (Nem Toxikus Tumor Terápia). Részletesebben lásd itt: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt. Ehhez azonban egy nagyon alapos állapotfelmérésre van szükség, amihez mindenképpen egy homeopata állatorvos segítségét kell kérnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek (06 (20) 928-4425). Sajnos úgy nem megy, hogy javasolok Önnek egy-két homeopátiás szert, így látatlanban! Ilyen esetben mindenképpen egyedileg, személyre szabottan kell a homeopátiás szereket és az egyéb kiegészítő terápiákat kiválasztani, hogy tényleg hatékony lehessen a kezelés. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.