3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves Gabriella! 6-9 hónapos korban zajlik a kutyák ivarérése, amely különösen a nőstényekben járhat átmeneti hangulatváltással. Megviselheti a heves frontváltás is. Ezekben az esetekben a hangulat hullámzó, és nincs láz. A fertőző betegségek hőemelkedéssel, lázzal járnak. Emellett a kórokozótól függő egyéb tünet is jelentkezik. Ilyenek a szemcsipásodás, orrfolyás (szopornyica), a hányás-hasmenés (parvo-, corona, rotavírusok), véres-csokoládébarna vizelet (babesia), bőrpír, sántaság, esetenként torokgyulladás (Lyme-kór). Érdemes lázat mérni (ezt kutyánál végbélben mérjük, 38-39 fok között normális). És figyelni a további tüneteket. Ha 39,3-39,5 fölé megy a kutya hőmérséklete, mindenképpen érdemes állatorvoshoz vinni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Rengeteget kell játszani, foglalkozni vele. 2-3 különböző macskajátékot és mindenképpen egy un. kaparófát kell neki alternatívaként biztosítani - a kezed helyett.
Ne engedje ki a lakásból! Üdv
Érdekes kérdés amit feltett, de én nem tudom jelenleg semmi jóval sem kecsegtetni. Tudomásom szerint jelenleg nem folyik sehol ilyen képzés, és azok a cégek, akik a közelmúltban tervezték ilyennek a beindítását, elég hamar visszaléptek ettől a szándékuktól a felmerülő nehézségek miatt. Mindenképpen tudni kell azt is, hogy jelenleg ez a foglalkozás "lóg a levegőben", mert ma az ilyen végzettségű szakemberek foglalkoztatása sok szempontból megoldatlan (még jogszabályi szinteken is).
Valószínüleg hangszálgyulladása van. Vigye állatorvoshoz!